1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şubesi açıldı
Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şubesi açıldı

Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şubesi açıldı

Sarıyer’de gerçekleştirdiği kongre sonrası çalışmalarına hız veren Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şubesi 16 yıl sonra dernek binasına kavuştu.

A+A-
Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şubesi 16 yıl sonra dernek binasına kavuştu. Sarıyer Merkez’de bulunan dernek binasının açılışına Belediye Başkanı Şükrü Genç, Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şube Başkanı Hülya Demir, yönetim kurulu üyeleri, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Ünsal Bilgiç, CHP 2. Bölge milletvekilli aday adayları, CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyeleri Nadir Günday, Mustafa Bakır, Mustafa Balcı, Türk Kadınlar Birliği eski yöneticileri ile çeşitli STK temsilcileri katıldı. 16 yıllık özlemin giderildiği ve büyük coşkuya sahne olan dernek binasının açılış kurdelesini Belediye Başkanı Şükrü Genç, Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şube Başkanı Hülya Demir ve dernek yöneticileri birlikte kesti.

hulya_demir.jpg
“Biz güçlüyüz gücümüzün farkındayız”
Açılışta konuşan Türk Kadınlar Birliği Sarıyer Şube Başkanı Hülya Demir, katımcılara ve kadınlar mücadele çağrısı yaparak sözlerine başladı. Türkiye’nin kritik bir süreçten geçtiğini dile getiren Demir, “Bizler bu kritik süreçte bir dizi görevleri üstlenmek için buradayız. Biz sorunların değil, çözümlerin bir parçası olmak için bir araya geldik.   Birlik, beraberlik içinde sırt sırta vererek sorunların çözümü için ellerimizi taşın altına koymaya hazırız.  Biz güçlüyüz gücümüzün farkındayız ve herkese bu gücümüzü de göstereceğiz.  Aydınlık bir Türkiye’ye için çıktık yola. Yanımızda olan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu

ic1-034.jpg
 
“Sizlerin sokağa inmesi gerekiyor”
Daha sonra söz alan Belediye Başkanı Şükrü Genç, derneğin açılışının önemine vurgu yaptı. Kadınların bir arada olmasını önemli bulduğunu ifade eden Başkan Genç, Türkiye’nin kadınlar ihtiyacı olduğunu söyledi. Kadınlara çağrıda bulunan Başkan Genç, “Dernekler sadece adres bildirmek için vardırlar. Asıl işimiz sokakta. Acilen bizim ve sizlerin sokağa inmesi gerekiyor. İnsanlar biz bekliyor. Gerçekten Türkiye zor günlerden geçiyor. Bu zorlu günleri atlatmanın yollarından birisi de kadınların birleşmesinden geçer. Sokakta sizler olduğunuz sürece bu işi daha rahat geçeriz” ifadelerini kullandı.
 
Açılış programı konuklara sunulan ikramlarla son buldu.
Bu haber toplam 2591 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT