1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Türk Bayrağı'nı çöpe attılar
Türk Bayrağını çöpe attılar

Türk Bayrağı'nı çöpe attılar

Sarıyer Belediyesi’nin Ferahevler şantiyesinden akıllara zarar görüntüler!...

A+A-

 

Sarıyer Belediyesi’nin Ferahevler’deki şantiyesinde Türk Bayraklarının çöpe atılması büyük tepkilere neden oldu. Gazetemizi arayan vatandaşlar Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in bu rezalete el atmasını istedi.
 
Sarıyer Belediyesi’nin bayraklarıyla beraber çöpe atılan Türk Bayraklarını gören Sarıyerliler adeta şok yaşadı. Etrafa yayılan bayrakları toparlamaya çalıştıklarını söyleyen vatandaşlar, “Bu yapılan büyük bir saygısızlıktır. Türk Bayrağı’na saygı göstermeyen bir zihniyetin bu vatana ve millete hiçbir faydası olamaz. Tabi belediye başkanının haberinin olmadığını düşünüyoruz. Bir an önce bu rezalete dur demeli ve o bayrakları çöpten almalıdır” diye konuştular. Çektikleri fotoğrafları mail olarak gönderen vatandaşlar bunun anayasal suç olduğunu da hatırlatarak, savcıları göreve çağırdılar.

bayrakskandalic2.jpg
 
Anayasada geçen suç tanımı : 
TCK.nun 145. maddesine göre: "Türk bayrağını veya Devletin diğer bir hakimiyet alametini tahkir kasdiyle bulunduğu yerden söküp kaldıran veya yırtan, bozan yahut diğer herhangi bir suretle tezlil eden kimse" ile "bayraktan başka herhangi bir şey
üzerinde bulunan milli renkleri tahkir kasdiyle bulunduğu yerden söküp kaldıran veya yırtan, bozan yahut diğer herhangi bir suretle tezlil eden" kimse cezalandırılır. 

Hülya Avşar'ın TV'deki programında Türk bayrağı motifli balonları tekmelemesiyle başlayan tartışmalar, ‘Bayrak Kanunu’na muhalefet' davasıyla yeni bir boyut kazanmış, Savcı, balonu tekmeleyen Avşar'ın yanı sıra üretici ve balonu satın alanlar için de 6 ay hapis istemişti.

SARIYER MANŞET'İN NOTU:
Sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta isimlerinin başına 'TC' ibaresini koyan sevgili yandaş gazetecilerimiz, hassasiyetlerini bu konuda da göstermeleri adına özel haberimizi sayfalarında diledikleri gibi paylaşabilirler.

bayrakskandalic5.jpg

bayrakskandalic4.jpg

bayrakskandalic3.jpg

bayrakskandalic1.jpg
 
Bu haber toplam 8927 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

5 Yorum