1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. TURBAN için büyük pazarlık
TURBAN için büyük pazarlık

TURBAN için büyük pazarlık

Sarıyer Belediyesi’nin Kilyos’taki Turban Tesisleri ile ilgili flaş gelişmeyi yine ilk kez SARIYER MANŞET’ten okuyorsunuz.

A+A-

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in seçim öncesi "halka açacağım" dediği Turban Tesisleri'ni, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen Rixos otellerinin patronu Fettah Tamince’ne vereceği ileri sürülüyor. Alınan bilgilere göre uzun zamandır projenin detayları üzerinde yapılan çalışma yapılıyor. Ve büyük oranda bu çalışmada sona gelindi.

Eski Sarıyer Belediye Başkanı Sedat Özsoy döneminde Sarıyer Belediyesi’ne kazandırılan ve devir anlaşmasına "satılamaz" maddesi konulan tesisler için nasıl bir çalışma yapıldığı ise merak konusu oldu.

Hatırlanacağı gibi bir önceki dönem Sarıyer Belediye Başkanı Yusuf Tülün de belediye meclisinde satış yetkisini almış, CHP’li üyeler buna karşı çıkmışlardı. Aylar süren tartışma sonrasında Yusuf Tülün yoğun çabalarına rağmen bu planını gerçekleştirememişti.

Turban Tesisleri'nin Rixos’a nasıl verildiği ile ilgili detaylar ve halktan gizlenen herşey yine Sarıyer Manşet’te olacak. Bizi takip etmeye devam edin…

Bu haber toplam 2918 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

2 Yorum