1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. “Tüketmediğimiz Hiçbir Gıdayı Sizlerle Paylaşmıyoruz!”
“Tüketmediğimiz Hiçbir Gıdayı Sizlerle Paylaşmıyoruz!”

“Tüketmediğimiz Hiçbir Gıdayı Sizlerle Paylaşmıyoruz!”

A+A-

GDO’lu ürünlerin doğal ürünlerden fazla daha fazla üretildiği son zamanlarda GDO’ya bağlı olan hastalıklarda da artış oldu. GDO’lu Domates, Biber, Patates, Bakla, Havuç, Çilek, Armut, Karpuz,Muz gibi en sevdiğimiz mevye ve sebzeler hem doğalı kadar besin değerine sahip değil hem de sağlığımıza zarar veriyor. Ortak olan iki kardeş Burcu Çetinkaya Sabancı ve Eda Çetinkaya bu sorunu gördü ve Fethiye’li köy kadınlarının el emekleriyle ürettiği, %100 doğal ürünlerin satıldığı bu güzel girişimi kurdu.

Fethiye Köy Ürünleri ekibi şuan her işletmenin kolay kolay söyleyemeyeceği bir mottoya sahip. Ekip “Tüketmediğimiz Hiçbir Gıdayı Sizinle Paylaşmıyoruz” diyor ve aynı zamanda Fethiye’nin sadece tatil köyü ya da tatil yapılacak bir yer olmadığını, Fethiye’nin Anadolu’nun güney batısında kurulmuş tarih boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış, kültürel ve doğal zenginlikleriyle yumuşak iklimiyle sıcakkanlı insanlarıyla tipik bir Akdeniz kasabası olduğuna dikkat çekiyor. Doğasıyla kendisine aşık eden bu ortamda yetişen sağlıklı ve doğal ürünler, Fethiye Köy Ürünleri ekibi tarafından tüm Türkiye’ye gönderiyor.

fethiye2.jpg

Normalde bir ürünün başına Doğal, Naturel gibi kelimeleri öyle olmasa bile koyulduğunu gördüğümüzde o ürünlerin fiyatlarının yüksek olmasını bekliyoruz. Fakat siteyi ziyaret ettiğimizde gerçekten çok şaşırdık! Şuan sitedeki fiyatlar, marketteki ve pazardaki fiyatlarla karşılaştırdığımızda çok daha uygun görünüyor, hele ki son zamanlarda domates almış başını giderken Fethiye Köy Ürünleri sitesindeki fiyatı görünce çok şaşıracaksınız. Üstelik Ramazan’a özel olarak bu ay verilen siparişler ücretsiz kargolanıyor!

Fethiye Köy Ürünleri ürünleri ekibine sorduğumuzda ise kendilerini şu şekilde ifade ediyorlar:

Fethiye, Anadolu’nun güney batısında kurulmuş tarih boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış, kültürel ve doğal zenginlikleriyle yumuşak iklimiyle sıcakkanlı insanlarıyla tipik bir Akdeniz kasabasıdır. Sadece tarihi güzellikler değil doğasıyla da kendine aşık eder Fethiye…

Fethiye’ de turizmin yanı sıra ovalarında da tarım önemli bir gelir kaynağıdır. Şehrin merkezinden, köylerine, yaylalarına, dağlarına kadar her türlü meyve, sebze, bakliyatlar tarlalarda doğal şartlarda yetiştirilir. Dedelerden nenelerden Fethiyeli olarak çocukluğumuzdan beri temiz hava ve bereketli topraklarında yetişen köy ürünleriyle büyüdük.

Annelerimizin bizler memleketten uzakta olduğumuz zamanlarda bize gönderdikleri yöresel tatları taze ve doğal olarak bizlere ulaştırdığında ne kadar şanslı olduğumuzu anladık. Anne olduktan sonra ise bu lezzetlere ulaşmak isteyen tüm annelere, ev hanımlarına, yoğun tempoda çalışan iş kadınlarına, mutfağa meraklı eşlere yardımcı olmak adına Fethiye Köy Ürünlerini kurduk. Amacımız hem köylü kadınlarımızı kalkındırmak hem de özlediğimiz eski tatları sizlere ulaştırmaktır.

Fethiye köy ürünleri olarak köylü kadınlarımızın elleriyle hazırladığı tamamen, doğal, katkısız ve tazecik ürünleri özel ambalajlarıyla sizlere ulaştırmayı görev edindik. Bizim için insan sağlığı her şeyden önemli asla mutfağımızda tüketmediğimiz hiçbir gıdayı sizlerle paylaşmıyoruz. Fethiye yetmiş beşe yakın köyüyle tam bir ürün cenneti ama biz sizler için en iyisini en kalitelisini en doğalını köy köy gezip buluyoruz. Bütün isteğimiz size özlediğiniz eski tatları ulaştırmak ve kendinizi köyünüzde hissetmenizi sağlamak. İyi alışverişler dileriz."

Bu haber toplam 1012 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT