1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Trilyonluk vurguna rekor ceza
Trilyonluk vurguna rekor ceza

Trilyonluk vurguna rekor ceza

Baltalimanı Kemik Hastanesi’nde mutemet olarak çalışan ve 1 milyon 873 bin lirayı zimmetine geçiren Yusuf K. için 15 yıldan 52 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

A+A-

Baltalimanı Kemik Hastanesi’nde 2004-2010 yılları arasında mutemet olarak çalışan Yusuf K., çalışanların maaş, döner sermaye ve nöbet ücretlerinden kesintiler yapmak suretiyle toplam 1 milyon 873 bin lirayı zimmetine geçirdi. Olayın ortaya çıkmasını engellemek için paranın büyük kısmını önce hastane hesabına oradan da kendi hesabına gönderen Yusuf K.’nin paranın bir kısmını da iş bulma vaadiyle bankalarda hesap açtırdığı üçüncü kişilerin hesabına aktardığı anlaşıldı. Yusuf K.’nin banka talimatları verirken hastane başhekimi ve müdürünün de imzalarını taklit ettiği belirlendi.

Olayın savcılığa intikal etmesi üzerine harekete geçen Sarıyer Cumhuriyet Savcılığı 2010 yılında Yusuf K. hakkında yakalama kararı çıkardı. 16 Şubat 2011 tarihinde İzmir’de yakalanan Yusuf K., tutuklanarak cezaevine gönderildi. 4 Nisan 2012 tarihinde İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesi’nce serbest bırakılan Yusuf K., savcılık ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etti ve suçunu itiraf etti.

Soruşturmayı tamamlayan savcılık Yusuf K. hakkında zincirleme resmi belgede sahtecilik ve zincirleme zimmet suçlarından eylemine uyan 204/2-3 ve 247/1-2 ve 43. maddeleri uyarınca 15 yıldan 52 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı. Yusuf K.’nin yargılanmasına önümüzdeki günlerde İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanacak.

Bu haber toplam 2819 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT