1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Topbaş'ın damadı, Vadi İstanbul'un sahibi Ömer Faruk Kavurmacı tutuklandı
Topbaş'ın damadı, Vadi İstanbul'un sahibi Ömer Faruk Kavurmacı tutuklandı

Topbaş'ın damadı, Vadi İstanbul'un sahibi Ömer Faruk Kavurmacı tutuklandı

FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Sarıyer’deki Vadi İstanbul projesinin sahibi ve İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın tutuklandı.

A+A-

15 Temmuz darbe girişimi kapsamında iş dünyasından gözaltına alınan isimler arasında Ayazağa’daki Vadi İstanbul’un sahibi Ömer Faruk Kavurmacı da vardı. Savcılıkta yapılan sorgunun ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmişti. Aralarında Nejat Güllü ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın da bulunduğu 21 kişinin hakimlik işlemleri sona erdi. Hakimlik, “silahlı terör örgütü üyeliği" gerekçesiyle Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın tutuklanmasına karar verdi.

Vadi İstanbul’un sahibi Kavurmacı, Topbaş’ın damadı

FETÖ soruşturması kapsamında dün iş dünyasından gözaltına alınan isimlerden en dikkat çekeni İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı olan Aydınlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Kavurmacı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Kavurmacı’nın Sarıyer’deki “Vadi İstanbul”  projesi en çok tartışılan projelerden olmuştu. Aydınlı grubuna özel bu projeye havaray yapma ayrıcalığı getirilmişti. CHP grubu bu karara karşı çıkmıştı.

Bu haber toplam 8092 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT