1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Tombalacılar beni susturamaz
Tombalacılar beni susturamaz

Tombalacılar beni susturamaz

Kaçak Plaza ile ilgili palan tadilatına ret oyu verdiği için meclis çıkışında saldırıya uğrayan Bağımsız Meclis Üyesi Muzaffer Abdaloğlu meclis toplantısında sert konuştu.

A+A-

Kendisine saldıranlara neden ret oyu kullandığını sert bir dille anlatan Abdaloğlu, “Sokak yöntemleri hele hele ki tombalacılar beni yıldıramazlar, susturamazlar. Köpekler bağlansın taşlar yerinde kalsın” dedi.


Oy kullanırken vicdanımın sesini dinliyorum
Eczacıbaşı plan tadilatından sonra yaptığı sert açıklamalardan sonra CHP’den istifa eden Bağımsız Meclis Üyesi Muzaffer Abdaloğlu konuşmalarında şunlara değindi: “Hiç kuşkusuz hepimiz bu toplumun bize verdiği oylarla seçildik ve burada Sarıyerlilere hizmet etmek için görev yapıyoruz. Öncelikle şunu çok iyi anlamamız gerekir: Bu toplumun bizden beklentisi kendi ekonomik durumumuzu biraz daha ilerletmek değil, yaşadığımız çevreye hizmet etmemiz ve faydalı olmamızdır. Keyfe keder işler yapmayı, kişisel çıkarlarımızı kamu yararının önünde tutmayı bu topluma yapılmış bir ihanet olarak görüyorum. Ben bu mecliste oy kullanırken önce vicdanımın sesini dinliyorum. Kamu yararı var mı, yok mu ona bakıyorum. Birilerine menfaat sağlamak için burada oy kullanmadım hiçbir zaman da kullanmayacağım.


Hayatım boyunca hiçbir pisliğe bulaşmadım
Hayatım boyunca hiçbir pisliğe bulaşmamış, hiçbir karanlık işe bulaşmamış, hiçbir çıkar lobisiyle çalışmamış sadece ve sadece halkın menfaatlerini kendi menfaatlerimin önünde tutmuş birisiyim. Ben ideoloji adamıyım evet ama asla katı bir doktrin adamı değilim. Bütün değişik inanç ve fikir gruplarıyla diyalog kurarım. Kendimi ifade etmek istiyorum çünkü bazı şeylerin artık anlaşılması gerektiğini düşünüyorum.


Plan tadilatlarına neden mi karşı çıkıyorum?
Siyasi hayatımda hep bedel ödedim hep veren oldum. Benim öğretim bana hep namuslu olmayı dik durmayı öğretti. Hayatı ve dünyayı doğru algılamayı insanları sevmeyi içimdeki hayvanı insan yapmayı inancım ve fikirlerim öğretti. Buradan hareketle meclis üyesi olduğum günden bu güne kadar plan değişikliklerine karşı oldum. Nede plan değişikliklerine karşı çıkıyorum. Kısaca onu da açıklamak istiyorum. Bana göre 1000’lik ve 5000’lik planlar yanlış, öznesi olmayan kâğıt üzerinde nesnelerin şekillendirildiği, rantın temel alındığı parasız insanın yok sayıldığı bir anlayışla yapılmaktadır. Buna rağmen en kötü planın plansızlıktan iyidir görüşüyle bu planları meclislerde kabul ediyoruz. Peki, ne oluyor da bu planlar yapıldıktan sonra hemen ardından plan değişiklileri gündeme geliyor. Daha sonra bu planlar yeniden gündeme gelsin ve burada değişik bir sektör oluşsun diye mi bu yapılıyor. Bunlar yerel yönetimlere gayri ahlaki kazanç yolu açan değişiklerdir. Bu plan tadilatları bütün yerel yönetimlerde yaşanan yolsuzlukların başında gelmiyor mu? Bütün siyasi partilerin başını bu konu ağrıtmıyor mu. Çok para kazanmak çok daha zengin olmak bu gerçekleri görmemize engel mi olacak. Olacaksa bana lazım değil lazım olan varsa alsın.


Eş dost işi yapmam duygularımla hareket ederim
Söz konusu malum plan tadilatı, diğer bir değişiyle kaçak plaza ya da 154 ada 99 parsel bitişiği, uydurulmuş kaydırılmış olabilir. Benim bakışım ideolojik bir bakış açısıdır. Hiç kimseyle şahsi bir anlaşmazlığım yoktur. Meclis üyeliğim de tamamen objektiftir. Bende akraba işi dost işi olmaz duygularımı bu işe katmam. Halkın oylarıyla geldim. Objektif davranmak zorundayım.  Tüm bunları söylerken belki daha iyi anlaşıldığımı ümit ediyorum.


Tombalacılar beni susturamaz
Dün meclisten çıkarken bazı kışkırtılmış kapı kullarının saldırısına uğradım. Sordukları soru şuydu bana “Neden ret verdin?”  Soruyorum şimdi bu kapı kullarına ve sahiplerine şimdi neden ret verdiğimi anlayabildiniz mi? Anladıysanız bundan sonra mesele benim için yok demektir. Ama eğer anlamadıysanız bir şey daha söylemek istiyorum.  Ben hayatımda girdiğim bütün kavgalarda bedel ödedim, bedel ödemeye devam ediyorum, bedel ödemeye hazır olanlar bu hareketlerine devam etsinler. Sokak yöntemleri hele hele ki tombalacılar beni yıldıramazlar. Susturamazlar. Kaldı ki bu saldırı meclisin özgür iradesine yapılmış bir saldırıdır. Meclisinde gerekli tepkiyi göstereceğine inanıyorum. Önlem alınmadığı takdirde her meclis üyesi bundan sonra güvenlik sorunu yaşar. Herkes kendi güvenlik önlemini alır. Çok samimi söylüyorum bunun sonucunun ne olacağını kimse hayal bile edemez. Temennim odur ki böyle tatsız bir şey olmasın. Demokratik hoşgörülü bir ortamda sorunlar çözülsün, konuşulsun. Herkes birbirine saygılı olsun. Köpekler bağlansın taşlar yerinde kalsın.

Bu haber toplam 833 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

3 Yorum