1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Testis Protezi ve İnmemiş Testis Nedir? - İnmemiş Testi Sorunu
Testis Protezi ve İnmemiş Testis Nedir? - İnmemiş Testi Sorunu

Testis Protezi ve İnmemiş Testis Nedir? - İnmemiş Testi Sorunu

Testis Protezi ve İnmemiş Testis Nedir? Sorusu ile ilgili olarak doğuştan gelen sorunlar bünyesinde testislerde eksiklikler meydana gelebilmektedir.

A+A-

Testis Protezi ve İnmemiş Testis Nedir? Sorusunun cevabı ile ilgili olarak doğuştan gelen sorunlar bünyesinde testislerin yokluğu ya da doğal olarak vücut bünyesinde üretilmiş olsa dahi testis torbasına inmedikleri gibi olumsuzluklar nedeni ile testis protezi yapılmaktadır. Üstelik bu iki sorunun hasta üzerinde bir takım olumsuz psikolojik etkinin de oluştuğunu söylemek gerekir. O yüzden de testis protezi yapılmakta ve bu konuda olumlu geri dönüşler sağlanmaktadır. Duygusal yönden kazanılan faydalar, kozmetik avantajları ile hasta kişinin memnuniyeti testis protezi sayesinde üst düzeye ulaşır. Bu problemler yüzünden kaybedilen öz güven yeniden kazanılabilir. Görsel açıdan estetik bir görümünün yakalanmasına olanak sağlayan testis protezi ile kişi, partneri önünde de ayrı bir rahatlık ve güven duygusu hisseder.

Testis Protezi ve İnmemiş Testis Nedir?

testis protezi ve inmemiş testis nedir

 

İşlev yönü yerine testis protezi daha çok görsel olarak, yani sadece kozmetik bir açıdan yapılmaktadır. Hormonal açıdan doğal işlevlerini yerine gelmesi adına operasyonu sağlanan bir alternatif olarak asla görülmemelidir. Yalnızca testis protezi görüntüyü kotaran ve bunu da oldukça estetik bir görünüm ile sunan bir işlemler bütünüdür. Diğer testis problemleri arasında testis tümörü, testis torsiyonu, testis enfeksiyonu ya da travması ile birlikte prostat kanseri gibi sağlık sorunları nedeni ile kozmetik açıdan testis protezi uygulaması yapılır. Üstelik eğer yapılan operasyon sonrası protez beğenilmez ise yeni bir protez tekrar ve büyük bir güven altında yerleştirilebilmektedir. Serum fizyolojik kapsamında, bu alanda uzman bir cerrah bünyesinde hemen doldurma sağlanabilir. Özellikle testis torsuyonunu sık bir biçimde yaşayan çocuklar için bu operasyon, farklı boyutlardaki üretimleri ile uygulanabilmektedir.

İnmemiş Testis Ne demek?

Gebelik dönemi yaşayan bir anne adayı için, çocuğun anne karnındaki gelişimi esnasında, testis hailini alacak olan kısımlar, böbreklerin hemen alt noktasında gerçekleşir. Bu gelişim esnasında testisler aynı zamanda gelişim tamamlandığı vakit yerleşeceği torbaya doğru da bir harekete başlar. İşte bu hareket bazı dönemler gerçekleşmez ve bu yüzden testisler torbaya inmez. Bu da inmemiş testis nedir sorusunun cevabını vermektedir. Özellikle anne ve baba adayları için inmemiş testis nedir sorusunun önemi, sorun anlaşıldığı vakit büyük bir öneme sahip olur. Sağlıklı bir çocukta doğumun gerçekleşmesinden çok kısa bir zaman önce bu işlem tamamlanır ve testisler doğum öncesi torbaya iner. Ancak inmemiş testis nedir problemi altında ise doğum yapıldığı zaman, testislerin torbaya inmediği görünebilmektedir.

İnmemiş Testi Sorunu

Bu inmemiş testis nedir sorusunun kaynağı olan ve doğuştan torbaya inmeyen testisler adına da kozmetik bir protez işlemi uygulanabilmektedir. Bu sayede görsel olarak çocukta herhangi bir eksik ya da kötü bir görünüme imkan verilmez. Ancak inmemiş testis nedir sorusunun yanı sıra, testisler neden torbaya iner sorusu için ise, görevlerini vücut sıcaklığının daha aşağısında da sürdürebildikleri söylenebilir. Bu inmemiş testis nedir sorusu içerisinde sıklığının ise % 3 ila 5 arasında değiştiğini söylemek gerekir. Bu sorun ise hormonal yetersizlikten ya da yapısal bir takım doku problemlerinden ortaya çıkabilmekte ve inmemiş testis nedir sorusunun kökenini göstermektedir. Detaylı bilgi için http://www.testisprotezi.net/ linkinden bilgi alabilirsiniz.

Bu haber toplam 2071 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT