1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Tesettür Giyim Alışverişi
Tesettür Giyim Alışverişi

Tesettür Giyim Alışverişi

Ülkemizin büyük bir çoğunluğunu oluşturan kapalı kadınların en büyük ihtiyaçlarından birisi de inanışlarına uygun olacak kıyafetlerdir özellikle de elbiseler en çok aranan üründür.

A+A-

Ülkemizin büyük bir çoğunluğunu oluşturan kapalı kadınların en büyük ihtiyaçlarından birisi de inanışlarına uygun olacak kıyafetlerdir özellikle de elbiseler en çok aranan üründür. Ama bunun yanında sadece inanışlarına uygun olmak değil kendi zevklerine de hitap etmesini istemektedirler. Önceleri çok sınırlı sayıda olan tesettür markaları günümüzde artık oldukça fazla sayıdadırlar. Yine önceleri çok az kıyafet çeşidi varken artık hemen her çeşitten kıyafetin tesettür kıyafetlerine uyarlanmış halleri de bulunmaktadır. Özellikle tesettür elbise ihtiyacı piyasada hat safhadadır. Sonuçta kadınların vazgeçemediği bir ürün olan elbiseler açık ya da kapalı fark etmeksizin hemen her kadının göz bebeği konumundadır. Tabi tesettürlü hanımlar da artık hem çağa uygun hem de kendi zevklerine uygun elbise bakmak istemektedirler. https://www.elbise.com/tesettur linkine tıklayarak istenilen renk ve modelde elbise modellerine ulaşabilirsizin. Mankenlerin üzerinde duruşlarına da bakarak fikir verme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Tesettür Elbise Neye Göre Seçilmeli?

Öncelikle her kıyafet türünde olduğu gibi tesettür kıyafette de ilk öncelik ürünün kalitesi olmalıdır. Kaliteli kumaştan imal edilen kıyafetlerin hem kullanım ömürleri uzun olur hem de kişinin üzerinde daha şık durur. Çünkü hedeflenen formda olması için kaliteli üründen yapılması gereklidir. Bu nedenle de kalitesinden emin olunan ürünlerin satıldığı mağazalardan alışveriş yapmak en önemli noktalardan birisidir.

Bir diğer önemli nokta da elbisenin giyileceği ortamdır. Örneğin günlük gezmede giyilecek elbise ile bir düğünde kullanılacak elbise aynı olamaz. Abiye elbise tercih edileceğini varsayarsak da eğer ne tarz bir mekanda kullanılacağı ve günün hangi saatinde olacağı önemlidir. Gündüz vakti kullanılacaksa eğer aşırıya kaçmadan daha sakin ve açık renk ürünler tercih edilmeliyken gece vakti olacak kutlamalarda daha ışıltılı ve gösterişli kıyafetler tercih edilmelidir. Böylelikle gecenin karanlığında silik bir görüntü oluşturmaktan da kurtulmuş olunur.

Önemli olan başka bir nokta da vücut şekline göre giyinmektir. Bacak boyuna, bel kalınlığına, omuz genişliğine göre tercih edilmesi gereken abiye elbise modelleri değişiklik göstermektedir. Elbisedeki küçük detaylarla bile hem görünüşünüz değişecek hem de elbise sizin üzerinizdeyken başkasında olduğundan daha şık gözükecektir.

Bu haber toplam 1060 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT