1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Temeli neden çürümeye bıraktınız?
Temeli neden çürümeye bıraktınız?

Temeli neden çürümeye bıraktınız?

AK Partili Hüseyin Coşgun çürüyen temeli belediye meclisine taşıdı.

A+A-
AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Coşgun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun temelini attığı ancak 1,5 yıldır çürümeye bırakılan belediye hizmet binasının inşaatını belediye meclisine taşıdı. Konuyla ilgili Belediye Başkanı Şükrü Genç’e sorular yönelten AK Partili Coşgun, “Çürümeye başlayan temelle ilgili ne yapmayı düşünüyorsunuz? Sayın Kılıçdaroğlu size bunun hesabını sormuyor mu? Yoksa akıllı bina dediğiniz inşaat kendi kendisine mi yükselecek? Sarıyer halkı sizden mantıklı bir açıklama bekliyor” dedi. 

Temeli neden çürümeye bıraktınız? 
Konuşmasında Genç’e sert sözlerle yüklenen Coşgun, şu ifadeleri kullandı: “Bilindiği gibi 7 Ocak 2012 tarihinde CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılımı ile Pınar Mahallesinde Sarıyer Belediyesi hizmet binasının temeli atıldı. Sayın başkan verdiği tüm demeçlerde Sarıyer halkına bu akıllı binanın Haziran 2013’te açılışının yapılacağının sözünü verdi. Sarıyer halkı merakla açılışı beklerken, kamuoyunda inşaatın tamamen durduğunu ve temelin çürümeye başladığını öğrendik. Basında çıkan haberler üzerine Sarıyer halkının bize verdiği sorumluluk gereği gidip baktık. Gerçekten büyük bir şokla karşılaştık. Temele çakılan kazıkların çürümeye başladığını ve bazı bölgelerde çökmelerin olduğunu gördük. Böylece CHP’li belediyelerin nasıl çalıştığını ve Kılıçdaroğlu’nun attığı temellerin takipçisi olmadığını da bir kez daha öğrenmiş olduk. Akıllı bina dediğiniz sanırım kendi kendisine yükselecek” dedi.
 
İhalesi neden 2 kez iptal edildi? 
AK Partili Coşgun, Sarıyer halkının merakla açılışını beklediği bina ile ilgili Şükrü Genç’e şu soruları yöneltti:
 
- İnşaatın temelinde ciddi teknik hataların yapıldığı söyleniyor bu doğru mu?
 
- Çürümeye başlayan temelle ilgili ne yapmayı düşünüyorsunuz? 

- Marifet temel atıp sadece şov yapmak mıdır, yoksa sözlerinizi tutup Sarıyer halkına karşı sorumluluğunuzu yerine getirmek midir?
 
- Sayın Kılıçdaroğlu’nun temeli atmasının üstünden tam, 21 ay geçmiş. Size kalırsa daha nice 21 aylar geçecek. Ancak Sarıyer halkı açılışın yapılmasını bekliyor. Neden çıkıp bir açıklama yapmıyorsunuz?  

- İnşaatın ihalesinin iptal edilmesiyle ilgili ciddi iddialar dolaşıyor. İhale neden 2 kez iptal edildi? 

Bu haber toplam 4473 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

3 Yorum