1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Taşların gizli dünyası
Taşların gizli dünyası

Taşların gizli dünyası

A+A-

Her taşın kendine ait bir frekansı ve titreşimi olduğu bilinmektedir. İnsanlar üzerinde taşların sahip olduğu bu frenkansların bir takım olumlu etkilere neden olduğu gözlemlenmiştir. Bu noktadan hareketle alternatif tıpta sık olarak taşların bu faydalı etkilerinden fazlasıyla yararlanılmaktadır.

Doğal Taşların Frekans ve Enerjileri

Doğal taşlar sahip oldukları bu etkiler nedeniyle yüzyıllardır insanoğlu tarafından çeşitli faydalı amaçlar için kullanılmaktadır. Her doğal taşın sahip olduğu frekans ve titreşim düzeyi birbirinden farklıdır. Bu farklılıklarda doğal taşların faydalarını çeşitlendirmektedir.

Yaydıkları frekans ve titreşimler sayesinde taşlar şifa amaçlı olarak alternatif tıp da sıklıkla kullanılmaktadır.

Şifalı Taşların Faydaları

Şifalı taşlar zambia zümrüt taşı, doğal larimar, sitrin taşı, doğal yeşil turmalin, siyah turmalin, epidot taşı, hemimorfit taşı, herkimer diamond kuvars, doğal kristal kuvars, yakut taşı, manyetit taşı, zümrüt taşı, larimar taşı, lapis ametist taşı, aventurin taşı, ay taşı ve diğer bir çok taş bulunmaktadır.

Şifalı taşların her birinin yaydıkları titreşimler ve frekanslar sayesinde sağladıkları faydalar değişmektedir. Her bir taşın faydaları sitede detaylı şekilde anlatılmaktadır.

Genel bir çerçevede şifalı taşların faydalarına bakıldığında fiziksel rahatsızlıkların dışında ruhsal bir takım sorunların çözümlerinde de yararlı oldukları görülmektedir. Örneğin; doğal zümrüt taşı yeryüzünün iyileştirici enerjisi ve mevsimlerin geçişi ile titreşim sağlar kalbin yenilenmesini sağlar. Bu sağladığı faydalar arasında iç mutluluk, iç huzur getirdiği bilinmektedir. Kalpte ve ruhta oluşan negatif enerjileri pozitif boyuta çeker. Kıskançlık, korku, şüphe ve endişe gibi sorunlu duyguları iyileştirdiği gözlemlenmiştir.

Fiziksel rahatsızlıklar ile ilgili olarak da şifalı taşların, kalp, damar, tansiyon, beyin, boğaz, ciğer, mide, kol ve bacak ağrıları, çeşitli kırıklara ve daha nice hastalığa iyi geldiği gözlemlenmektedir. Her şifalı taşın yaydığı frekans ve titreşim birbirlerinden çok farklı olduğundan rahatsızlıkları iyileştirdikleri noktalar da birbirlerinden farklılık gösterir.

Doğal ve Şifalı Taşların Sağladığı Kadim Bilgiler

Şifalı taşlar ile tedavi konusu yüzyıllardır bilinmekte ve bu kadim bilgi her yüzyıla aktarılmaktadır. Şifalı taşların mineral içerikleri, titreşimleri, enerjileri nedeniyle kullanım alanları ayrışmıştır.

Bazı şifalı taşların tedavilerinden fayda sağlanabilmesi için tene temas etmesi gerekirken, bazılarının ise yalnızca kişinin bulunduğu alanda yer alması yeterli olmaktadır. Bu nedenle şifalı taşları ya da doğal taşları satın alırken mutlaka yılların tecrübesine sahip, kadim bilgilere hakim, deneyimli firmalardan alım yapılması önemlidir.

Şifalı ve doğal taşların bazen hem sağladıkları faydaları nedeniyle bazen de yarattıkları estetik görüntü nedeniyle doğal taş takı olarak da kullanıldığı bilinmektedir.

Özel tasarımlar sayesinde taşlar insanların üzerlerinde taşıdıkları kolye, küpe, bileklik, halhal, yüzük formatında estetik bir hal alır iken bazen de evlerde hem fayda, hem de estetik görünümleri nedeniyle kullanımları dekor amaçlı kullanımları görülmektedir.

Bu haber toplam 778 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT