1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Taraftar, Şükrü Genç'i istifaya davet etti
Taraftar, Şükrü Gençi istifaya davet etti

Taraftar, Şükrü Genç'i istifaya davet etti

Şükrü Genç’i protesto eden yüzlerce taraftar belediyenin önüne siyah çelenk bıraktı

A+A-
Belediye Başkanı Şükrü Genç’in gerek kendileri, gerekse Sarıyer Spor Kulübü'ne karşı sergilediği olumsuz tavrı protesto eden yüzlerce taraftar, Kırklarelispor maçı öncesinde belediyenin önüne siyah çelek bıraktı.
 
2009 yerel seçimleri öncesinde Sarıyer Spor Kulübü’ne verdiği sözleri tutmayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e tepkiler giderek artıyor. Otobüslerle Kırklarelispor deplasmanına giden 200’ün üzerindeki taraftar grubu belediye binasının önüne gelerek, “Şükrü Genç istifa”, “Esrarkeşler burada Şükrü Genç nerede?” gibi sloganlar atarak, belediyenin önüne siyah çelenk bıraktı. Hatırlanacağı gibi Şükrü Genç kendisini protesto eden binlerce taraftara, “Esrarkeşleri parayla bağırtıyorlar” diyerek hakaret etmişti.

celenkic1.jpg

Şükrü Genç tüm Sarıyer’i kandırdı
Çelenk bıraktıktan sonra kısa bir açıklama yapan Sarıyer taraftarları; “Belediye başkanı bize 5 yıl önce birçok söz verdi. Güya kulübe destek verecek ve Sarıyer’i süper lige taşıyacaktı. Sarıyer’e tesisler yapacağının sözünü vermişti. Ama bakıyoruz ki oy almak için bizi ve tüm Sarıyer’i kandırmış. Bunlar yetmezmiş gibi tek suçları sadece Sarıyer’in başarısını düşünen binlerce taraftara da hakaret etmiştir. Kendisini kınıyor ve istifaya davet ediyoruz” diye konuştular.
 
Sarıyer’i sevmek Eczacıbaşı’nı sevmek midir?  
Şükrü Genç’in belediye başkanlığının her anlamda Sarıyer’e zarar verdiğini belirten taraftarlar, “Şimdi buradan soruyoruz. Sarıyer’i sevmek Eczacıbaşı’na ya da ona buna rant sağlamak mıdır? Ya da halkın parasıyla kendi çevreni zengin etmek midir? Senin Sarıyer sevgin budan mı ibaret? Biz böyle bir belediye başkanı istemiyoruz. Biz tüm kalbiyle Sarıyer Spor Kulübüne aşık bir belediye başkanı istiyoruz. Tüm partiler sesimize kulak versin” diye konuştular.

Foto: Feridun Gömleksiz

sozmans.jpg
 
Taraftarlar Şükrü Genç’in 2009’da dağıttığı seçim broşürünü de göstererek “Bakın bizi nasıl kandırmıştı. Yazıklar olsun hiçbir sözünü tutmamış” diyerek tepki gösterdiler. 

Bu haber toplam 4946 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum