1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tapular Şükrü Genç’e mi takıldı?
Tapular Şükrü Genç’e mi takıldı?

Tapular Şükrü Genç’e mi takıldı?

Sarıyer Belediyesi emlak birim fiyatlarını 4 kat arttırınca tapu alacak vatandaşların tapularını uygun fiyata almaları zora girdi.

A+A-

Daha önce gerçekleşen takas kanunu ile vakıf arazilerinin hazineye devrinden sonra başlayan “Tapuları CHP’li Sarıyer Belediyesi mi verecek, yoksa AK Parti’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi mi verecek” tartışmaları geçtiğimiz günlerde yapılan devirle son buldu. Tapuların İBB eliyle verileceği kesinleşti. Ancak Sarıyer Belediyesi özellikle vakıf arazilerinin olduğu bölgelerde emlak birim fiyatlarını tam 4 kat artırdı. Durum böyle olunca bu araziler üzerinde oturan vatandaşların tapularını uygun fiyata almaları zora girdi.

Canarıkan: Şükrü Genç vatandaşlardan intikam alıyor
Vakıf arazileri üzerinde oturan vatandaşların tapularını almaları konusunda 2 yılı aşkın bir süredir büyük mücadele veren AK Parti İBB Meclis Üyesi Halil Canarıkan, “Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç tapuları kendisi veremedi diye Sarıyerlilerden intikam alıyor. CHP’li Sarıyer Belediyesi vatandaşa bedel ödetiyor. Emlak birim fiyatlarını özellikle bu bölgelerde tam 4 kat artırmaları bunu gösteriyor. Vatandaşın sorununu çözmek için tüm bürokratik aşamaları aştık ama maalesef Sarıyer Belediyesi’ne takıldık. Vatandaşın tapusunu almaması konusunda büyük bir engel çıkarttılar. Sayın Belediye Başkanımıza buradan sesleniyorum. Vatandaşın önündeki engelleri lütfen kaldırsın. Tapuları nasıl engellediğini ve tüm gerçekleri Cuma günü mecliste açıklayacağım” dedi.

Bu haber toplam 664 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT