1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Sway ve Yohee Kask Modelleri ve Fiyatları | www.kalyoncumotor.com
Sway ve Yohee Kask Modelleri ve Fiyatları | www.kalyoncumotor.com

Sway ve Yohee Kask Modelleri ve Fiyatları | www.kalyoncumotor.com

Sway kask ve Yohee kask modelleri motosiklet kullanıcıları tarafından oldukça çok tercih edilen kask modelleri arasındadır. Kask modelleri konusunda www.kalyoncumotor.com 'dan ihtiyacınıza uygun kask modellerini seçerek satın alabilirsiniz.

A+A-

 

Sway Kask Neden Önemlidir ?

Motor tutkunu olmak bir ayrıcalıktır. Motor kullananlar için motor kullanmak tamamen bir aşktır. Motor kullanmak bir tutkudur ama bir o kadarda tehlikelidir. Oluşabilecek kazalar esnasında motor kullanan kişiler diğer araç kullanan kişilere göre yaralanma riski daha fazladır. Bu yaralanmaları en aza indirmek için koruyucu ekipmanlar kullanmanız gerekmektedir. Bu ekipmanlardan en önemli olanı kasktır. Kask motor kazalarında gerçekten hayat kurtarıcı bir ekipmandır. Trafik kurallarında bile motor kullanan kişinin kask kullanması zorunludur. Kask takılmadan trafiğe çıkıldığında ciddi para cezaları uygulanmaktadır. Sway Kask kullanımı kazlarda kafa bölgesine alınan darbeleri engelleyerek hayat kurtarmaktadır.

Sway Kask Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Kask alırken dikkat etmemiz gerek en önemli şey dayanıklı olup olmamasıdır. Dayanıklı ve darbeler esnasında çabuk kırılabilen bir yapıya sahip olan kask hayat kurtarmak yerine tam aksine hayatınızı tehlikeye atabilir. Bu yüzden kaliteli ve sağlam kasklar almanızda fayda olacaktır. Kafanızı tamamen çevreleyen ve sıkı tutan bir kask almalısınız. Kasklar kafa ölçülerinize göre beden seçenekleri bulunan bir üründür. En küçük bedenden en büyük bedene kadar kasklar bulunmaktadır. Beden ölçülerini dikkate alarak kask almanızda fayda vardır. Kaza esnasında kafa ölçünüzün büyüğü olan kasklar kafanızdan çıkar ve hiçbir koruyucu özelliği kalmaz. Küçük gelen kasklar ise sizi rahatsız eder. Kaskların içinde muhakkak koruyucu süngerler olmasına dikkat etmelisiniz. Koruyucu süngerler kafa bölgesine aldığınız darbeleri hafifletmek için konular materyallerdir. Hava alması için deliklerin bulunması da önemlidir. Sıcak günlerde terleme olayını engelleyecektir.

Sway Kask Çeşitleri Nelerdir?

Açık, kapalı ve yarı açık yarı kapalı olarak üç çeşit kask bulunmaktadır. Açık kask çeşitleri sadece baş bölgesini çevreleyerek ön camı ile birlikte yüzü korumaktadır. Çene ve boyun bölgesi için koruma bulunmamaktadır. Kapalı kask ise tamamen baş çevresi sarmalayan ve baş ve çene kısmı birleşik şekilde koruma altına alarak göz kısımlarını camla koruma altına alınan kasklardır. Yarı açık yarı kapalı ise istenildiğinde tam kapatılabilen istenildiğinde açık durabilen kasklardır. Çene bölümü yukarı doğru açılarak kullanılır. Göz bölgesi cam ile korunmaktadır. Cam korumalar darbeye dayanıklı özel camlardan üretilmektedir.

Sway Kask Dışında Tercih Edilen Kask Türleri

Yohee marka kaslarda çok tercih edilen kaslardandır. Kaliteli ve sağlamlık açısından sway marka kasklardan bir farkı yoktur. Sitemizdeki Yohee kaskları seçenekleri de tercih edebileceğiniz güvenli kasklardır.

Kask seçimi önemli bir konu olduğu için güvenli sitelerden alışveriş yapmanızda fayda olacaktır. Bu yüzden www.kalyoncumotor.com adresine bakarak size uygun olan kask çeşitleri arasında seçiminizi yapabilirsiniz. Birçok markaya ev sahipliği yapan bu site size kaliteyi sunmaktadır. Kask satın almak istiyorsanız mutlaka ziyaret edin ve yüzlerce kask seçenekleri arasında size uygun olanı bulup s,ipariş edebilirsiniz.

Bu haber toplam 1107 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT