1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Şükrü Genç’ten soruşturma haberlerine tepki: “Verilmeyecek hesabım yok” 
Şükrü Genç’ten soruşturma haberlerine tepki: “Verilmeyecek hesabım yok” 

Şükrü Genç’ten soruşturma haberlerine tepki: “Verilmeyecek hesabım yok” 

Sarıyer Belediyesi bugün bazı gazetelerde yayınlanan “Sarıyer Belediyesi’ne FETÖ soruşturması” haberi ile ilgili açıklama yaptı.

A+A-

Asılsız ve yanlış bilgi ve belgelerle servis edilen haberlerle Şükrü Genç’in hedef haline getirilmeye çalışıldığı belirtilen açıklamada; “Sarıyer Belediyesi olarak veremeyeceğimiz hiç bir hesap yoktur. Siyasidir, Sarıyer’in kalitesini yükseltmeye devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

SARIYER BELEDİYESİ’NDEN YAPILAN AÇIKLAMANIN TAM METNİ

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer’de yıllardır çözülemeyen “Mülkiyet Sorunu”nun çözümü için tarihi bir adım attı. Çözüme yönelik karar Meclis’ten oy birliği ile geçti.

Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nin ardından, içinde müze ve kültür merkezinin de bulunduğu Türkiye’nin ilk akıllı kamu hizmet binası açılışında sona gelindi.

Tüm bu hazırlıklar sürerken, aylardır tek kaynaktan, aynı dille çıkan asılsız haberler yanlış bilgi ve belgelerle servis ediliyor. Arkasındaki tek hedef ise Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç.

Dün, yanlı yayın yapan bazı gazetelerde “CHP’li Belediye’ye FETÖ soruşturması” başlıklı bir haber kamuouyuna servis edildi. Söz konusu haber,  “İçişleri Bakanlığı, savcılığın CHP’li Sarıyer Belediyesi ile ilgili başlatmış olduğu FETÖ incelemesiyle ilgili Belediye Başkanı Şükrü Genç ile Belediye Başkan Yardımcılarının da aralarında olduğu 44 kişi hakkında soruşturma izni verdi” spotuyla yayınlandı.

Soruşturmaya konu olan ön inceleme raporu 14 Aralık 2016 tarihli olup, İçişleri Bakanı tarafından 15 Aralık 2106 tarihinde 10 kamu görevlisi ve belediye başkanımız hakkında soruşturma izni verilmesine dair kararı içermektedir. 
Basında yayınlanan kararda Belediye Başkanı hakkında bakanlık kontrolünün böyle bir değerlendirmesi olmamasına rağmen, belediyenin hak ve menfaatlerini korumak görev ve sorumluluğunun yerine getirilmediği gerekçesiyle  bakanlık soruşturma izni verilmesine karar vermiştir. Karar yargıya taşınmıştır.

Söz konusu soruşturmalar neredeyse tüm belediyelerle ilgili rutin olarak sürdürülen çalışmadır. Haberde yer aldığı şekliyle soruşturma izni verilen kişi sayısı 44 değil, 11 kişidir.

İçişleri Bakanlığı’nın gönderdiği yazıda “müfettişlerce herhangi bir aykırılığa rastlanmadığı ve sorumluluğu bulunmadığı için soruşturma iznine gerek yok demesine rağmen, Belediye Başkanı Şükrü Genç hakkındaki izni bakan verdi.

Söz konusu iddialar üç adet danışmanlık hizmet alımı işiyle ilgilidir. Hiç bir aşamada FETÖ bağlantısı kurulmamıştır.  Haberlerde FETÖ bağlantısının kurulmuş olması maksatlıdır.

“KARAR SİYASİDİR”

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, soruşturmayla ilgili yaptığı açıklamada, “Biz belediyeyi denetime açan ve denetlenmesinden memnun olan bir belediyeyiz. Kendi içimizde de benim talimatımla düzenli denetimler, ilgili birimlerce yapılmaktadır. Sarıyer Belediyesi olarak veremeyeceğimiz hiç bir hesap yoktur. Bu ve benzeri iddialar mesnetsiz ve şahsımı karalamaya, itibarsızlaştırmaya yöneliktir. Siyasidir. Tek yönlü yayılan kirli haberler asılsız ve ihbarlardır. Bu gibi iddiaları ciddiye almadığımız gibi biz sadece işimize Sarıyer’in gelişmesine ve halkın yaşam kaitesinin yükseltilmesine yönelik çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.”  dedi.

Bu haber toplam 5556 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum