1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Şükrü Genç'ten olağanüstü toplantı çağrısı
Şükrü Gençten olağanüstü toplantı çağrısı

Şükrü Genç'ten olağanüstü toplantı çağrısı

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç'in Aleviler üzerinden seçim hamlesi... Meclisi, Cemevi için olağanüstü toplantıya çağırdı.

A+A-
4,5 yıldır Alevi vatandaşlara verdiği Cemevi sözünü tutmayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, seçim yaklaşınca yeni hamleler yapmanın peşine düştü. Şükrü Genç Sarıyer’de yaşayan on binlerce Alevi vatandaşın kendisine karşı olan tepkisini fark edince topu başka yere atmaya çalışıyor. Kendisine önerilen Demirciköy’deki Kültür Merkezi’ni vermeyen Genç, sürekli Cemevi için uygun olmayan Büyükşehir’e ait arazileri göstererek, “Beni engelliyorlar” imajı vermeye çalışıyor.
 
Şükrü Genç şimdi de belediye meclis üyelerini 8 Temmuz Pazartesi günü saat 09.30’da “Cemevi” gündemiyle olağanüstü toplantıya çağırdı. Toplantıda Cumhuriyet Mahallesi’nin tek yeşil alanı olan ağaçlık bölgede Cemevi yapılması için karar alınmak istendiği öğrenildi. Sarıyer Belediyesi 2 Temmuz’da burada izinsiz bir şekilde çalışma başlatmış ve buradaki ağaçların kesileceğini öğrenen mahallenin tepkisi üzerine Büyükşehir Belediyesi Zabıtası çalışmayı durdurmuştu. 

AK Parti ve MHP Meclis Üyeleri daha önce verdikleri önergelerle Darüşafaka’da dini tesis alanı olarak ayrılan büyük bir alanı Cemevi için önermişlerdi, ancak yerin uygun olmasına rağmen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç bu öneriye sıcak bakmamıştı.

Bu haber toplam 3624 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT