1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Şükrü Genç'ten bir ilk daha!..
Şükrü Gençten bir ilk daha!..

Şükrü Genç'ten bir ilk daha!..

Sarıyer Belediyesi'nde işler tamamen durdu. Sarıyer'in onca sorunu varken, gündem maddesi bulamayan Sarıyer Belediyesi meclisi toplayamadı.

A+A-

1984’te kurulan Sarıyer Belediyesi tarihinde bir ilk daha yaşadı. Normalde her ayın ilk Pazartesi ve Cuma günleri toplanan Sarıyer Belediye Meclisi 10 Ocak Cuma günkü toplantısını iptal etti. Meclis Başkanvekili tarafından meclis üyelerine “Gündem maddesi bulamadığımız için toplanamıyoruz” denildi. Böylece Sarıyer’in 30 yıllık belediye tarihinde ilk kez gündem maddesi bulamadığı için belediye meclisi toplanamadı. Sarıyer’in onca sorunu varken, belediyenin gündem maddesi bulamaması ise kafalarda soru işareti bıraktı.

 

Bu belediye halk için değil, Eczacıbaşı için toplanıyor!

Seçimlere kısa süre kala Sarıyer Belediyesi’nde yaşanan bu olay halk tarafından da tepkiyle karşılandı. Meclisi izlemeye gelen vatandaşlar; “Zaten halk için meclise gelen hiçbir şey yok. 5 yıl boyunca ya Eczacıbaşı ya da Maslak’ta yıllarca kaçak duran plazaların sorunları için çalıştılar. Mahalle sorunlarıyla ilgili tek bir çözüm yok ama müteahhitlerin plan tadilatlarına gelince her şey çözülüyor. Demek ki bu ay müteahhitlerden emir gelmemiş ki meclis başkan meclisi toplayamadı” diye konuştular.
 

Canarıkan, “Sarıyer için üzüntü verici bir durum!”

Öte yandan AK Partili Meclis Üyesi Halil Canarıkan ise Sarıyer Belediyesi’nin gündem maddesi bulamamasını üzüntü verici bir durum olarak değerlendirdi. Canarıkan, “Sarıyer’in bunca sorunu varken, meclisi toplamak için gündem maddesinin bulunmaması kabul edilemez. Sarıyer halkı için oldukça üzüntü verici bir durum” dedi. 
 

MHP’li Yüksel: “Sarıyer’e hakarettir” 

Sarıyer’de tepki yaratan gelişmeye bir tepki de MHP Meclis Üyesi Oğuzkan Yülsel’den geldi. Yüksel, “Gündem maddesi bulamadık demek Sarıyer halkına hakarettir. Ayda bir toplanan meclise gündem bulamamak anlaşılır bir durum değildir. Sarıyer’in bunca sorunu var. Mülkiyet başta olmak üzere konuşulacak onlarca şey var. Hiç bir şey bulamadık Sarıyer Spor Kulübü’nü konuşurduk” diye konuştu.

 

Meclis içki ruhsatı için olağanüstü toplanmıştı

Hatırlanacağı gibi Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 5 Haziran 2012’de meclisi sadece Rumelihisarı Mahallesi’nde bir cafeye içki ruhsatı vermek için toplamıştı. Maddenin iptal olmaması için ise meclis üyeleri tek tek aranmıştı.

 

Bu haber toplam 5941 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

2 Yorum