1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şükrü Genç'ten basına tehdit!
Şükrü Genç'ten basına tehdit!

Şükrü Genç'ten basına tehdit!

Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yakışıksız sözleri ve anlam verdiremediğimiz davranışları üzerine SARIYER MANŞET MEDYA GRUBU YÖNETİMİ’nin açıklamasını kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

A+A-

Değerli Sarıyerliler;

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, SARIYER MANŞET MEDYA GRUBU’na bağlı olarak yayın yapan  www.sariyermanset.com ve www.sariyerliler.com adresli haber portallarımızda ‘’Kaçak plazaya izin verilecek mi” başlığıyla yayınlanan bir haber sonrası Sarıyer Manşet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vedat Özdemir’i cep telefonundan arayarak kurum ve şahsımızın hak etmediği bazı sözler sarf etmesi üzerine bu açıklamayı yapma gereği duyduk.

TEHDİTVARİ SÖZLER YAKIŞMADI
Meclis gündemine gelen Maslak’taki bir plaza için yapılacak olan plan tadilatı ile ilgili yayınladığımız haberden sonra Genel Yayın Yönetmenimiz Vedat Özdemir’i arayan Belediye Başkanı Şükrü Genç’in şu sözlerini üzüntüyle kamuoyu ile paylaşıyoruz.
“Birilerinin uşakları sizlere bu haberleri yazdırıyor. Onları çok iyi biliyorum. Siz kaleminizi satmışsınız. Bunun hesabını bakalım nasıl vereceksiniz? O haberi hemen çıkartın, yoksa sonucuna katlanırsınız. Herkesin bir geleceği var”

DİKKAT ÇEKEN ÇELİŞKİ
Bir taraftan “Basın özgürlüğü” diye her tarafta bas bas bağıran bir genel başkan, diğer taraftan ise kendisi hakkında çıkan olumsuz bir haberden dolayı, o haberi yazan gazeteciyi arayıp, “O haberi çekin yoksa sonucuna katlanırsınız” diyerek tehditvari sözler sarfeden bir belediye başkanı... İkisi arasındaki bu büyük çelişki ile ilgili yorumları siz değerli okuyucularımıza bırakıyoruz.

MANŞET’TEN BAŞKANA CEVAP
Kurulduğu ilk günden bu yana yapmış olduğu ilkeli ve objektif habercilikle, Sarıyer yerel basınının kamuoyunda tekrar güven kazanmasında büyük bir rol üstlenen SARIYER MANŞET GRUBU’nun Sarıyer ve Sarıyerliler üzerinde yapmış olduğu etkinin sizin de farkında olduğunuzu düşünüyoruz. Kamu yararına göre hareket ederek sadece görevimizi yapmaya çalışan gazeteciler olarak “Taraftar değil haberciyiz” sloganımız doğrultusunda çıktığımız bu yolda, hiçbir zaman hiç kimsenin taraftarı olmadık, olmayacağız da… ‘Padişahım çok yaşa’ dememizi bizden beklemenizin hayalden öteye gitmeyeceğini, ayrıca birilerinin “Kral Çıplak” demesinin de zorunuza gitmemesini belirtmek isteriz. Yapmış olduğumuz gazeteciliğin, -çeşitli ortamlarda yerel basın üzerine söylemiş olduğunuz sözler üzerine- üniversite zamanınızda yapmış olduğunuz duvar gazeteciliği değil gerçek gazetecilik olduğunun kısa zamanda farkına varmanızı da diliyoruz.

SATILIK KALEMLERİ İYİ BİLİRSİNİZ
Bir belediye başkanına yakışmayacak üslupla kullanmış olduğunuz cümleleri de makamınıza olan saygımızdan dolayı üzüntüyle karşıladığımızı da eklemek isteriz. Tüm Sarıyerlilerin bildiği gibi sizin de SARIYER MANŞET’in kaleminin satılık olmadığını artık idrak etmeniz gerekmektedir. Kalemi satılık olan gazetecileri sizin çok iyi bildiğinizi düşünerekten bu açıklamada o kişilerin isimlerinin tek tek yazılmasına gerek duymadığımızı eklemek isteriz.
Birileriyle aranızda yaşanan çıkar ilişkilerinin SARIYER MANŞET ve diğer basın organlarını ilgilendirmediği gibi ‘birilerinin uşakları’ diye tabir ettiğiniz kişileri açık ve net olarak belirtmeniz gerekmektedir.

Söz konusu haber ile ilgili tüm dökümanların tarafımızda bulunduğunu, perde arkasında yaşanan tüm gelişmelerin bilgimiz dahilinde olduğunu belirtir, bu bilgiler doğrultusunda yapacağımız haberlerin yayın organlarımızda zamanla yayınlanacağını eklemek isteriz.

HESAP VEREMEYECEĞİMİZ HİÇBİRŞEY YOK
Sarıyer Manşet Gazetesi hesabını vermeyeceği hiçbir habere imza atmayacağı gibi yazdığımız her satırın hesabını gerekirse hukukun önünde vereceğimizin de altını çizerek belirtiriz. Aksi halde hiç kimse bizden hesap vermemizi talep edemeyeceği gibi kamuoyunda kurumumuz üzerine oluşan güveni yıkmak üzerine beyhude çırpınışlar içerisine giren veya girecek olan kişilerle de hukuk önünde hesaplaşmaktan geri durmayacağımızı ifade ederiz. Bir belediye başkanının kendisi hakkında çıkan olumsuz bir habere bu derece tepki göstermesi ve tehditvari konuşmaları ise Sarıyer için üzüntü verici bir durum olduğu kanısındayız.

Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yakışıksız sözleri ve anlam verdiremediğimiz davranışları üzerine SARIYER MANŞET MEDYA GRUBU YÖNETİMİ’nin açıklamasını kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

Bu haber toplam 849 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

3 Yorum