1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şükrü Genç'ten açıklama
Şükrü Genç'ten açıklama

Şükrü Genç'ten açıklama

Sarıyer Manşet Gazetesi'nde yayınlanan, Cemal Beşkardeş'in "GÜL'ÜN YOLUNA GÜLLER DÖKÜYORUZ..." başlıklı köşe yazısıyla ilgili olarak Şükrü Genç bir açıklama yaptı.

A+A-

Cemal Beşkardeş yazdı...

Başkan Şükrü Genç 23.08. Salı akşamı beni cebimden arayarak, "GÜL'ÜN YOLUNA GÜLLER DÖKÜYORUZ..!" başlığı altında gazetemizin internet sayfasında yayınlanan yazımla ilgili açıklamalarda bulundu. Yapmakta olduğumuz sorumlu ve ilkeli gazetecilik adına Başkan'ın bu açıklamasını ve bize sorduğu sorularına karşılık kendisine verdiğim cevapları kamuoyuna saygıyla açıklıyorum.

-Şükrü Genç: İlgili köşe yazınızda benim AA'ya yaptığım açıklamayla ilgili bir yanlış anlaşılma durumu var. Bunu hemen düzeltmek istiyorum.Sarıyer Belediyesi olarak biz, Tarabya'da Cumhurbaşkanlığı Yerleşkesi'nin (Huber Köşkü'nün) sınırları içinde kalan alanlarda temizlik ve çevre düzenlemesi yapmadık. Bu alanların içinde yapılmakta olan her türlü çevre temizliği ve düzenlemeler yalnız ve yalnız Cumhurbaşkanlığı'na bağlı ekiplerce ifa edilir. Biz belediye olarak
sadece Tarabya'da, Kalender Orduevi'nin yanından Köşkün civarına giden Kalender Caddesi'nde, bölgedeki sokakların, yolların asfalt onarım ve yenilemelerini, Köşkün bahçe duvarlarının dış boyamalarını ve gene yollardaki çiçek düzenlemelerini yapıyoruz. Bu işleri aynen Sarıyer'in tüm cadde ve sokaklarında olduğu gibi Sarıyer Belediyesi'nin hizmetleri kapsamında bir kamusal görev olarak yapıyoruz. Bu nedenle, Sarıyer Belediyesi'nin bütçesinden Cumhurbaşkanlığı'na bir kaynak aktarılması söz konusu değildir. Biz yalnız kendi görev alanımıza giren işleri yaparız. Esasen kendine ait bir bütçesi olan Cumhurbaşkanlığı Köşkü sınırları içindeki alanlarda belediye hizmetleri vermemiz yasalara göre olanak dışıdır.

-Cemal Beşkardeş: Sayın Başkan, AA'ya verdiğiniz demeç ve yaptığınız söyleşi ulusal medyada TV kanallarında, ulusal ve yerel medyada yayınlandı. Söz konusu köşe yazımı yazmadan önce sizin bu söyleşinizi satır satır okudum, yanlış anlamayı kesinlikle önlemek amacıyla onlarca internet sitesi ve yayın organında inceledim. Gerçekgündem.com sitesinde, HaberTürk, Milliyet,Hürriyet, Vatan gazete ve sitelerinde yayınlanan haberlerden sizin sözleriniz benim anladığım gibi aktarıldı. Gerçek Gündem'de Barış Yarkadaş, ki sizin arkadaşınız olur, aynen benim gibi yorumlamış ve sizin bu girişiminizi tartışma konusu yapmış. Gene Yarkadaş'ın kendi yazılarında aktardığı gibi, bu söyleşinizde söyledikleriniz günün en çok okunan haberleri arasına girmiş, keza CHP çevrelerinde geniş biçimde tartışılmış.  Gerçek ortadayken, size bu fikri veren basın danışmanınızın kamuoyuna bir açıklamasını yapmasını ve bu durumdan bir ders çıkarmasını önemle tavsiye ederim.

-Şükrü Genç: Tamam anladım, ama siz de AA'ya verdiğim bu demeci lütfen bir kez daha okuyunuz. Sarıyer Belediyesi bütçesinden Cumhurbaşkanlığı bütçesine tek bir kuruş dahi aktarmış değiliz, Tarabya'daki Cumhurbaşkanlığı Huber Köşkü'nün sınırları içinde kalan alanlara bir hizmet vermedik,
vermemiz de yasal olarak söz konusu değildir.

-Cemal Beşkardeş: Sayın Başkan, sizin bu son açıklamanızı Gazetemizde yayınlayacağız. İşlerinizde size başarılar dilerim.

Bu haber toplam 697 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

2 Yorum