1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Şükrü Genç’in yeniden atanması krize neden oldu
Şükrü Genç’in yeniden atanması krize neden oldu

Şükrü Genç’in yeniden atanması krize neden oldu

5 yıldır CHP örgütüyle sürekli kavga halinde olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yeniden atanması örgütü ayağa kaldırdı.

A+A-

Krize neden olan atamaya tepkiler giderek büyüyor. İlçe yönetimi ve çok sayıda CHP’li toplantı üstüne toplantı yapıyor. Yüzlerce kişinin Ankara’ya gitmesi gündemde… 

CHP Genel Merkezi’nin örgütü dikkate almadan keyfi olarak Şükrü Genç’i yeniden aday göstermesi partide deprem etkisi yarattı. Özellikle son dönemde yolsuzluklarının belgelendiği Şükrü Genç’in atanmasına tepki gösteren yüzlerce CHP’li Ankara’yı faks yağmuruna tuttu. CHP İlçe Yönetimi toplantı üstüne toplantı yapıyor. Mahalle başkanları başta olmak üzere yüzlerce partilinin Ankara’ya gitme kararı alacağı belirtiliyor. 
 

Genel merkezin kararı protesto edildi

Şükrü Genç cephesinde ise gergin bekleyiş devam ediyor. Özellikle Genç’in adının MYK’dan çıkar çıkmaz belediyenin önünde yaklaşık 50 kişilik bir grubun kutlama yapması ise tepki topladı. Kutlamaların yapıldığı sırada bazı CHP’lilerin belediyenin önüne gidip “Hırsız başkan istemiyoruz” şeklinde slogan atarak CHP Genel Merkezi’nin verdiği kararı protesto etti.
 
Şükrü Genç’e yakın bazı kişilerin ise CHP İlçe Başkanlığını arayıp, “Oradan çıkın, gelip orada kutlama yapmak istiyoruz. Sizi de artık göndereceğiz. Size rağmen seçimleri kazanacağız” diye tartışmaya girdikleri belirtildi.
 
CHP’de büyüyen kriz ile ilgili tüm gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz….
Bu haber toplam 5757 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum