1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Şükrü Genç'in YENİ PLANI
Şükrü Genç'in YENİ PLANI

Şükrü Genç'in YENİ PLANI

Belediye Başkanı Şükrü Genç olağanüstü kongre için harekete geçti ama destek alamıyor örgüt Mehmet Deniz’in arkasında.

A+A-

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in şaibe altındaki Kaçak Plaza’ya karşı çıkmasıyla panikleyen Belediye Başkanı Şükrü Genç, olağanüstü kongre için harekete geçti. Sarıyer Manşet’e gelen bilgilere göre;  Şükrü Genç CHP’nin Sarıyer’de olağanüstü kongreye gitmesini sağlamak için bazı kişilere talimat verdi. Bu kişiler imza toplamak için delegeleri aramaya başladı bile.

Murteza Küçükkoçkaya’yı görevlendirdi
Şükrü Genç’e yakınlığı ile bilinen ve Sarıyer Belediyesi’nde Sosyal İşler Müdürlüğü'nde görev yapan Mürteza Küçükkoçkaya’nın bazı delegeleri arayarak, olağan üstü kongre için destek istediği ancak çoğu delegenin Küçükkoçkaya’ya olumsuz yanıt verdiği belirtiliyor. Şükrü Genç’in bu hareketi Deniz Baykal ve Önder Sav’a yakınlığı ile bilinen bazı çevrelerin de umutlanmasına neden oldu. Seçimlere 40 gün kala çalışmadığı için görevden alınan eski ilçe yönetiminden bazı kişilerin de bu konuda Şükrü Genç’e destek oldukları yönünde sağlam bilgiler geliyor. 

Örgüt Mehmet Deniz’den yana
Sarıyer Belediyesi’nin yolsuzluk soruşturması geçirmesinden dolayı CHP’nin Sarıyer’de oldukça kan kaybettiğini ve Şükrü Genç’in hatalarından dolayı AK Parti’nin Sarıyer’deki oy farkını kapattığını gören CHP’liler Mehmet Deniz’in arkasında duruyor. Özellikle şaibeler atındaki kaçak plaza ile ilgili Mehmet Deniz’in dik duruşu hem CHP içinde hem de Sarıyer’in genelinde takdir topladı. Gazetemize konuşan CHP’liler, “Şükrü Genç binlerce partilinin emeğine yazık etti. Bu belediye yönetimi ile burada bir daha seçim kazanamayız. Sarıyer’i 20 yıl daha AKP’den alamayız. Ama çok şanslıyız ki Mehmet Deniz gibi tüm yanlışlıklara karşı dik durabilen bir ilçe başkanımız var. Eski ilçe Başkanı Şükrü Genç’in tüm hatalarına destek veriyordu. “Başkandır ne diyorsa doğrudur” deyip hiçbir şeyi sorgulamıyordu. Tüm yanlışlara ortak oluyordu. Demek ki ilçenin değişmesiyle birlikte artık bazı şeyler düzelmeye başladı. Tabi Şükrü Genç bundan rahatsız oldu. Genel merkezinde halkın da bunu görmesi lazım” diye konuştular.

Bu haber toplam 1006 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum