1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şükrü Genç'in yeni Cemevi oyunu!!
Şükrü Gençin yeni Cemevi oyunu!!

Şükrü Genç'in yeni Cemevi oyunu!!

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç 4,5 yıldır söz verdiği Cemevini yapmamak için yeni oyun peşinde.

A+A-

 

Verdiği sözleri tutmayarak tam 4,5 yıldır Sarıyer halkını “engelleniyorum” edebiyatıyla oyalamaya çalışan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in hedefinde şimdi de Cemevi bekleyen binlerce Alevi vatandaş var. Alevi vatandaşlara verdiği Cemevi sözünü tutmayan Genç, “Ben yapacaktım büyükşehir beni engelledi” bahanesi için hazırlık yapıyor.

cemevi4.jpg
 
MHP ve AK Partililerin tüm önerilerine rağmen Cemevi yapılabilecek Sarıyer Belediyesi’ne ait arazilerin tamamını es geçip özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait arazileri tercih eden Şükrü Genç, şimdi de hiçbir izin almadan Cumhuriyet Mahallesindeki İBB arazisi için plan yapıyor.

Bir başkan yardımcısından alınan bilgilere göre; İl Özel İdaresi tarafından Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılacak olan Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin tam karşısındaki yüzlerce ağacın bulunduğu alana bir gecede şantiye kurulacak. Tamamen plansız ve programsız ve hiçbir izin alınmadan kurulacak şantiyeye Büyükşehir Belediyesi’nin müdahale edeceğini bildiği için “Ben cemevi yapacaktım bakın beni engelliyorlar” imajı vererek binlerce Alevi vatandaş oyalanmaya çalışacak. 

AK Parti ve MHP’liler verdikleri önergelerle Sarıyer’de birçok noktada Cemevi yapılması için talepte bulunmuşlardı. Anca tüm ısrarlara rağmen Şükrü Genç hiçbir öneriye sıcak bakmadı.

cemevi3.jpg

cemevi2.jpg

cemevi1.jpg
Bu haber toplam 6165 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum