1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şükrü Genç’in toplama kampları
Şükrü Genç’in toplama kampları

Şükrü Genç’in toplama kampları

İşletmeler ve İştirakler Müdürü Kemalettin Poyraz görevden alındı. Sosyal İşler Müdür Yardımcısı Güven Doğruyol da asfalta sürüldü.

A+A-

Müdürü görevden almakla ödüllendirdi!
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, belediyede tüm zamanların en fazla asfaltını döken İşletmeler ve İştirakler Müdürü Kemalettin Poyraz’ı görevden aldı.  Danışman olarak belediyenin Ferahevler’deki ek hizmet binasına gönderilen Poyraz’ın idari mahkemeye dava açacağı öğrenildi. Poyraz’ın yerine ise eski Fen İşleri Müdürü Nüvit Demircan atandı.

Cendere toplama kampı!
Öte yandan aktif çalışmalarıyla bilinen Sosyal İşler Müdür Yardımcısı Güven Doğruyol ve iki kişi daha görevden alınarak Cendere yolunda bulunan asfalt fabrikasına sürgün olarak gönderildi. Daha önce görevden alınan bazı müdür yardımcılarının da buraya sürgün edilmesiyle belediye içerisinde asfalt fabrikasının adı “Cendere Toplama kampı” olarak anılmaya başlandı.

Kadrolu müdürler sözde danışman oldu
Alınan bilgilere göre; müdür kadrosundaki 10’a yakın kişi de görevden alınarak danışman yapıldı. Bu müdürlerin yerlerine ise vekâleten başka kişiler atandı.  CHP’liliği ile bilinen Muzaffer Yılmaz’ın yanı sıra aralarında Tülin Çelik, Ali Güneş, Feridun Topçu, Emin Akdemir, Kemalettin Poyraz ve iki kadrolu müdürün daha bulunduğu danışmanlara Sarıyer Belediyesi’nin Ferahevler’deki ek hizmet binasında sadece bir oda verildi. Belediyeye yıllarca emek vermiş bu müdürlere telefonu ve bilgisayarı dahi bulunmayan ilkokul sırası şeklindeki masalar verilirken,  Şükrü Genç’e danışmanlık yapan Vasil Linardi için özel olarak tasarlanan lüks oda ise tepki topladı.

Danışmanların denge tazminatları kesildi
Ayrıca bu danışmanların, sendikayla yapılan toplu sözleşme gereği verilen denge tazminatları da kesildi. Aylık 500 TL olan denge tazminatının aynı statüdeki bazı danışmanlara verilmeye devam edildiği öğrenildi. Aynı odada bulunan danışmanların görevlerini bırakmaları için belediyenin bu tür yaptırımlarla yıldırma politikası izlediği ileri sürülüyor.

Böyle kötü bir yönetim görmedik
Telefonla Sarıyer Manşet’i arayan bazı belediye çalışanları, “Hiç bu kadar adam harcanan kötü bir dönem görmedik. Birçok müdür şuanda ‘Ben de görevden alınır mıyım’ psikolojisiyle işlerini yapamıyor. Belediyede kadrolu müdürler dururken vekâleten müdürler atanıyor. Sosyal İşler Müdürlüğü’nde görev yapan Murteza Küçükkoçkaya müdürleri ‘Seni görevden alırım’ diye tehdit ediyor. Birkaç müdür, belki başkan yardımcılarından bazıları daha görevden alınacak diye bekliyoruz. Kimse görevini yapamıyor herkes huzursuz” diye konuştular.

Öte yandan kongrede Mehmet Deniz’i desteklediği için işten atılan Hicabi Alkış’ın da belediyenin önünde çadır kurup eyleme başlayacağı belirtildi.

Bu haber toplam 3180 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum