1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Şükrü Genç'in Mehmet Deniz'i devirme planı!
Şükrü Gençin Mehmet Denizi devirme planı!

Şükrü Genç'in Mehmet Deniz'i devirme planı!

CHP kulislerinde; ilçe kongresinde karşısına çıkarttığı adayla CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz’i deviremeyen Belediye Başkanı Şükrü Genç’in yeni planı tartışılıyor.

A+A-
CHP Sarıyer’de yine Şükrü Genç krizi var. İlçe kongresinde karşısına çıkarttığı aday ve genel merkeze yaptığı kulislerle CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz’i deviremeyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, seçim öncesinde yeni bir plan devreye soktu.

CHP kulislerindeki iddialara bakıldığında; yeniden aday olmak isteyen Genç, İlçe Başkanı Mehmet Deniz’le seçime gitmek istemiyor. Şükrü Genç’in daha önce Mehmet Deniz’i devirmek için yaptığı hamleler tutmadı. Genç’in son umudu ise meclis üyelikleri için 15 Temmuz’a kadar ilçe yönetiminde yaşanacak olan istifalar. Deniz’in haberi var mıdır bilinmez ancak, son günlerde ilçe yöneticileri ve Şükrü Genç’e yakın kişiler arasında yoğun bir kulis yaşanıyor. Özellikle belediyeden ihale alan bazı müteahhitlerin de karıştığı kulislerde ilçe yöneticilerine yeni dönemde meclis üyeliği ve çeşitli sözlerin verildiği ileri sürülüyor.
 
Hedef istifalarla yönetimi düşürmek!  
Tüzüğe göre 8 kişinin CHP ilçe yönetiminden istifa etmesi durumunda ilçe yönetimi düşecek. Yedek listeden de iknalar olduğu takdirde yeni bir yönetim atanacak. İşte bu noktada ilçe başkanının da değiştirilmesi için genel merkeze baskı yapılacak.  Ve seçim öncesinde Şükrü Genç’e yakın bir ilçe başkanının atanması sağlanacak. 

Şükrü Genç dikensiz gül bahçesi istiyor
CHP’li bazı kaynaklar; Şükrü Genç’in Sarıyer’i kendisine göre dizayn etmeye çalıştığını, bu nedenle adaylık yolunda tabiri caizse dikensiz gül bahçesi istediğini söylüyor. Partililerin İlçe Başkanı Mehmet Deniz’in performansından memnun olduğu söyleyen CHP’liler, ilçe yöneticilerini “Belediye başkanı ve müteahhitlerin verdikleri sözlere kanmayın. Kimse istifa etmesin herkesi devre dışı bırakacaklalar” diye uyardılar.
Bu haber toplam 5537 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

10 Yorum