1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şükrü Genç’in hayali senaryosu deşifre oldu!
Şükrü Genç’in hayali senaryosu deşifre oldu!

Şükrü Genç’in hayali senaryosu deşifre oldu!

Yapılan tüm kamuoyu yoklamaları sonuçlarından seçimi kaybedeceğini anlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, kendince uydurduğu senaryolarla bahane aramaya başladı.

A+A-

bsehir1.jpg

bsehir2.jpg

Şükrü Genç, yandaş gazetesiyle birlikte masa başında yazdığı senaryo ile Sarıyer’e 10 bin hayali seçmenin taşındığını iddia etti. Yapılan araştırmalarda ulaşılan tüm resmi belgelerle Şükrü Genç’in bu senaryosu deşifre oldu. Siyasi emellerine Kuran Kursu’nu alet eden Şükrü Genç‘in, Büyükşehir Belediyesi’nin kendisine gönderdiği belgeleri de gizlediği ve İlçe Seçim Kurulu’na da hiçbir itirazın yapılmadığı ortaya çıktı. Şükrü Genç’in tüm bu iddialarının nedeni ise kendisinin dahi yaptırdığı tüm anketlerde AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Sedat Özsoy’un açık ara önde çıkması olduğu anlaşıldı.

Gerçek ortaya çıktı!

Şükrü Genç Darüşşafaka Mahallesi'nde 504 hayali dairenin kaydedildiğini ve buraya 10 bin hayali seçmenin taşındığını iddia etmişti. Darüşşafaka Ayaz Caddesi’ndeki 504 daireden oluşan 34 binanın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Derbent Projesi kapsamında yapacağı ilk etap konutlarıyla ilgili olduğu ortaya çıktı. Normalde Darüşşafaka Mahallesi’ne bağlı Ayaz Caddesi’nde başlayacak olan projeye yapı ruhsatı verilebilmesi için kapı numaralarının sisteme girilmesi zorunluluğu bulunuyor. Aylar önce İBB ve Sarıyer Belediyesi arasında yapılan yazışmalarda bu çok net bir şekilde ifade edildi. Ancak Şükrü Genç, bunu çok iyi bildiği halde iki belediye arasında yapılan yazışmaların tamamını kamuoyu ile paylaşmayarak tek taraflı davrandı. Ayrıca seçmen kütüğünde burayla ilgili de herhangi bir kayıt bulunmuyor. İlçe Seçim Kurulu'na da hiçbir itirazda bulunulmadığı ortaya çıktı.

 

KURAN KURSU ÜZERİNDEN İFTİRA!

Şükrü Genç’in aynı haberde yer alan iddialarından bir diğeri ise Ayazağa’da bulunan Kuran kursuna 158 seçmenin kaybedildiği yönündeydi. Yapılan araştırmada bu iddianın da tamamıyla yalan olduğu ortaya çıktı. Ayazağa Yeşiltepe Mahallesi 153. Sokak 22 kapı numaralı Kuran Kursu’nda Şükrü Genç’in iddia ettiği gibi 158 değil sadece 3 seçmenin olduğu İlçe Seçim Kurulu’ndaki listede ortaya çıktı. Yine burasıyla ilgili de hiçbir itiraz bulunmuyor.
 
İşte İlçe Seçim Kurulu’ndan alınan belge o belge!
kurankursusandiksecmenleri2.jpg


10 BİN SEÇMEN YALANI!

10binyalani.jpg

Yüksek Seçim Kurulu’ndaki seçmen listesine bakıldığında ise mahallelerde öyle binlerce ifade edilebilecek seçmen görünmüyor. Bazı mahallelerde eksilmeler göze çarparken bazı mahallelerde ise ufak tefek artışlar görülüyor. En çok seçmenin değiştiği mahalleler ise Reşitpaşa ile Emirgan Mahalleleri olarak görülüyor. Bunun nedeni ise Sarıyer Belediyesi’nin numarataj çalışması sonucunda yapılan sokak değişikliklerinden kaynaklanıyor. Seçmen çizelgesine bakıldığında 2011’den 2014’e kadar 2.601 seçmenin arttığı görülüyor. Şükrü Genç’in bu iddiasını da yine belgeler yalanlıyor. 
 

CHP’liler:  “Şükrü Genç kendisini aklamaya çalışıyor”

Hatırlanacağı gibi CHP, Sarıyer’de aday listelerini ilçe seçim kuruluna geç verdiği için seçime girme riski ile karşı karşıya kalmış ve bu skandal yüzünden Türkiye’de büyük bir prestij kaybetmişti. CHP’liler arasında ise konu; “Şükrü Genç ortaya attığı bu iddialarla kendisini aklamaya çalışıyor. Madem böyle bir durum vardı daha önce neredeydi. 3 ay önceki işlemleri şimdi çıkartması çok manidar. Seçimi kaybederse, 'Fazla seçmen taşındı ondan kaybettim' diyerek tüm hatalarına şimdiden kılıf aramaya çalışıyor. Ama ne CHP’liler ne de Sarıyerliler bu yalanlara inanmaz” şeklinde yorumluyor.
Bu haber toplam 5435 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum