1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Şükrü Genç'in hakareti meclis gündemindeydi
Şükrü Gençin hakareti meclis gündemindeydi

Şükrü Genç'in hakareti meclis gündemindeydi

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in 65 yaşındaki Suna Andiryadis’e yaptığı hakaret, Kadınlar Günü’nde yapılan meclis toplantısına damga vurdu.

A+A-

 

AK Parti İBB ve Sarıyer Meclis Üyesi Halil Canarıkan meclis kürsünden yaptığı sert konuşmada Sarıyer’i üzen bu olay için Şükrü Genç’in özür dilemesini istedi. Genç kürsüye çıkarak açıklama yaptı ancak Andiryadis’ten özür dilemeyince meclis toplantısını izlemeye gelen kadınlar tepki gösterdi. Ardiryadis ise Genç’e bağırarak, “Mahkemede görüşeceğiz” dedi.
 
Şükrü Genç’in kadınlar gününde yaptığı bu hareketi sert bir dille eleştiren Canarıkan, konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “AK Parti grubu ve şahsım adına öncelikle 8 Mart dünya emekçi kadınlar gününü kutluyorum. Toplumumuzda kadın annedir. Biz, “Cennet annelerin ayakları altındadır” buyruğuna inanan bir milletiz. Bu bağlamda kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığı reddeden, her türlü istismarı reddeden, her türlü hakareti reddeden, kadın ve erkeği beraber gören geleneğin temsilcileriyiz. Toplumların gelişmişlik ölçütlerinden biri de, kadınların yeri ve gördükleri saygıdır.” 

suna_andiryadis2.jpg

Şükrü Genç’e mesajını hatırlattı 
Sarıyer’de sosyal paylaşım siteleri üzerinden, “Kadına şiddetin azaldığı, mecliste eşit temsil edildiği, yönetimde etkin olduğu bir Türkiye umudu ile dünya emekçi kadınlar gününü kutluyorum” mesajını veren sayın belediye başkanımızın samimiyetini sorguluyorum.
 
Başkanın bu hareketi kabul edilemez
Maalesef üzülerek söylüyorum ki, Sarıyer geçtiğimiz pazartesi günü hiç de hoş olmayan bir olayı konuşuyor. Üstelik bu olay sıradan bir kişi tarafından yaşanmadı, yaşatılmadı. Herhangi bir insanın bu tür davranışını dahi kabul etmemiz mümkün değilken, topluma mal olmuş ve Sarıyerlileri temsil eden sayın belediye başkanımızın Sayın Suna Andiryadis isimli hanımefendiye yapmış olduğu tacizi kabul etmemiz hiç mümkün değildir.
 
Basına yansıdığı kadarını okuyorum; Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, sırf engelli bir vatandaşın sorununu gündeme getirdiği için Sarıyer’de herkesin “Suna Abla” diye hitap ettiği 65 yaşındaki suna Andiryadis’i meclis toplantısı öncesi korumaları tarafından hırpalanmış, akabinde de “birilerine uşaklık ediyorsun” diyerek hakaret etmiştir.
 
Genç’i, Ardiryadis ve Tanören’den özür dilemeye davet etti 
Maalesef sözün bittiği yerdeyiz. Söylenecek çok bir şey yok! Sayın Belediye Başkanımız Şükrü Genç’in 65 yaşındaki bir kadına karşı sergilediği tavır ve söylediği sözler, bizleri ve Sarıyer halkını derinden üzmüştür. Belediye başkanının hiç kimseye bu sözleri söylemeye hakkı yoktur. Yine tüm iyi niyetimizle bu sözlerin her zaman ki gibi talihsiz bir şekilde ağzından çıktığını düşünüyoruz. Şimdi sayın başkanın sosyal çalışmalarıyla Sarıyer halkının gönlünde taht kurmuş Suna Abla’mızdan ve yine Emirgan’da kendisini eleştirdi diye mail yoluyla hakaret ettiği Turan Tanören beyden özür dilemesini bekliyoruz. 

Şükrü Genç iddialara cevap verdi
Belediye Başkanı Şükrü Genç iddialara şu şekilde yanıt verdi: “Suna hanımın muhatap olduğu hanımefendi engelli çocuğuyla beraber 2 aydır Kilyos Tesisleri’nde ikamet ettiriliyordu. Bu hanımefendinin bir gecekondu bölgesinde evinden atıldığı eşime bildiriliyor. Eşim de Adnan Bey’i arıyor ve o hanımefendiyi Kilyos’a yerleştiriliyor hiçbir bedel talep etmeden. Hatta eşim bu konuda bir öneri getiriyor. Siz arada temizliğe yardım edin, ücretsiz burada kaldığınız için buradaki varlığınız insanları rahatsız etmesin diye. Bunun üzerine Suna hanım pazartesi günü bana derneği elimden aldınız falan dedi. Suna hanımın çıkıp bir takım gazetelere konuşması ayıp. Konuyu bilmiyorsunuz. Eşim de bir kadın ve bu duruma çok üzüldü. Çünkü alışık değil gazetelere çıkmaya. Bunun ötesinde de çok fazla bir şey söylemedim. Suna hanım uyurken benim eşim o kadını Kilyos’a taşıdı.” 

Genç’in bu sözleri üzerine Suna Ardiryadis tepki göstererek, “Mahkemede görüşürüz. Şahitlerim var” dedi.
 
Bu haber toplam 2783 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

2 Yorum