1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Şükrü Genç'in çaresizliği!
Şükrü Gençin çaresizliği!

Şükrü Genç'in çaresizliği!

2009 seçimlerinde verdiği 34 vaadin hiçbirini gerçekleştirmeyerek, 5 yılını adeta boş geçiren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, seçim öncesi reklam çalışmalarını eski Belediye Başkanı Yusuf Tülün'ün hizmetleriyle yapıyor.

A+A-

Yusuf Tülün’ün çalışmalarını kendisine mal etti

Şükrü Genç’in “Sözümüzün arkasındayız” sloganıyla astırttığı billboardlar incelendiğinde yapılan çalışmaların %90’ının 2004-2009 döneminde Yusuf Tülün döneminde yapıldığı açık bir şekilde ortaya çıkıyor.

 
Örneğin; billboardlarda belirtilen Sarıyer Aile Danışma ve Eğitim Merkezi (SADEM) projesi Yusuf Tülün döneminde yapılmıştı. Yine sadece tabelaları değişen, Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi SAGEM de Bilişim Gençlik Evi (BİGEV) ismiyle Tülün döneminde yapılmıştı.

afis1.jpg
 

Tanıtım fotoğrafları bile Tülün dönemine ait

Sağlık alanında da sınıfta kalan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bu alanda da yine Yusuf Tülün dönemindeki çalışmalarıyla reklamını yapıyor. Hiçbir çalışma yapmamış olacak ki billboardlarda kullandığı fotoğraflar bile Tülün döneminde çekilmiş. 'Şu kadar sağlık taraması yaptık' denilen fotoğraftaki kişinin bile Tülün döneminde belediyede çalıştığı, ancak şuanda Sarıyer Devlet Hastanesi’nde çalıştığı ortaya çıktı.
 

İtiraf gibi slogan!

Başta Rumelikavağı’ndaki semt evi ve parklar olmak üzere Sarıyer’in birçok mahallesindeki parkların da Tülün döneminde yapıldığını belirten Sarıyerliler, “Şükrü Genç belli ki hiçbir sözünü tutmamış. “Sözümüzü tuttuk” diyeceğine “Sözümüzün arkasındayız” yazarak 5 yılını boş geçirdiğini itiraf etmiş. Şükrü Genç’in yaptığını söylediği birçok hizmet zaten Yusuf Tülün döneminde yapılmıştı. Seçim geldi tabi milleti kandırmak için bir şeyler söylemesi lazım, çaresizlikten Tülün’ün hizmetlerine sarıldı” diye konuştular.
 
afis2.jpg
 

Sarıyer bu soruların cevabını bekliyor!

Şükrü Genç’e birkaç sözünü hatırlatan Sarıyerliler; “Mesela 3 ayda tapu nerede? Balıkçılar çarşısı nerede? Belediye hizmet binası? Kongre merkezleri nerede? Her ay 600 TL maaş nerede? Kapalı otoparklar nerede? Sahil düzenlemeleri nerede?  Kadın sığınma evleri nerede? Doğal yaşam parkları nerede? Şeffaflık nerede?” diye sordular.
 

O unuttu ama biz unutmadık!

Şükrü Genç 2009’da halka verdiği sözleri unuttu ama Sarıyer’in en güvenilir yayın organı olan Sarıyer Manşet Gazetesi unutmadı.

Genç, seçim kazanmak uğruna hangi sözleri vermişti?
Borç edebiyatıyla seçim kazanan Şükrü Genç nasıl borç rekoru kırdı?
Halkçı başkan imajıyla ortaya çıkan Şükrü Genç halkı unutup nasıl sermaye gruplarının bir elemanı oldu?
Tüm gerçekleri ve vaatleri tozlu raflardan indiriyoruz!
Bu haber toplam 8713 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

5 Yorum