1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şükrü Genç’in baskısı muhtarları birbirine düşürdü!
Şükrü Genç’in baskısı muhtarları birbirine düşürdü!

Şükrü Genç’in baskısı muhtarları birbirine düşürdü!

Başarısız bir dönem geçiren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, kamuoyu yoklamalarında CHP’nin altında çıkınca yeniden aday olmak için farklı yollara başvuruyor.

A+A-

Şükrü Genç’in bazı muhtarlara, “Bana destek yazısı toplayın” baskısı ortalığı karıştırdı. Birçok muhtar destek vermeyince kendi aralarında tartışma çıktı. Bazıları kendi meslektaşlarını kaymakamlığa şikâyet etti. Birçoğu ise Şükrü Genç’i CHP Genel Merkezi’ne şikâyet etmeye hazırlanıyor. Sarıyer Manşet’i arayan muhtarlar Genç’in kendilerini kullandığını söyleyerek tepki gösteriyor.

 

Muhtarlar birbirine düştü!

Alınan bilgilere göre Sarıyer’deki muhtarları birbirine düşüren olay şu şekilde başladı. Şükrü Genç’in kendisine yakın birkaç muhtarı çağırıp; “Benim yeniden aday olmama katkı sunun. Benim başarılı olduğumu ve bu nedenle yeniden aday olmam gerektiği konusunda bir dilekçe hazırlayın ve bunu tüm muhtarlara mühürletin” talimatı verdi. Bu muhtarların altına belediyenin aracını da tahsis edip sahaya sürdü. Ancak Şükrü Genç’in yeniden aday olmasını istemeyen çok sayıdaki muhtar bu duruma karşı çıktı. Bir muhtarın imza toplayanlara yönelik sarf ettiği; “Başkandan bu işi takip etmek için ne aldınız” sözleri ortalığı karıştırdı ve bunun üzerine kendi aralarında sözlü tartışma çıktı.
 

Şükrü Genç’i Kılıçdaroğlu’na şikâyet edecekler!

Bazı muhtarların Pazartesi günü kendi meslektaşlarını Kaymakamlığa şikâyet edeceği öğrenilirken, bazılarının ise “kendilerini siyasi emelleri uğruna kullandığı" gerekçesiyle Şükrü Genç’i CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na şikâyet edeceğini söyledi.
 

Muhtar: “Rüşvetten yargılanan birine kefil olmak bize mi kaldı?”

Sarıyer Manşet’e konuşan bir muhtar ise tepkisini şu sözlerle dile getirdi; “Birileri gelip size maaş veriyorum diye kullanamaz. Muhtarlıklar siyasi partilerin değil, halkın hizmetinde olan yerlerdir. Muhtarlık müessesesini pazarlayarak kirletmeye kimsenin hakkı yoktur. O mühürde tüm insanların hakkı var. Kaldı ki 5 yılını boş geçirmiş bir belediye başkanına sahip çıkmak bize mi kaldı. Ekibiyle birlikte rüşvetten dolayı Ağır Ceza'da yargılanmış olan bir insana nasıl kefil oluruz. Bunun hesabını nasıl öderiz” diye konuştu.

Bir muhtar ise kendisi olmadığı için sekreterinin, “Mahalledeki cami için imza topluyoruz” denilerek kandırıldığını mühür alınıldığını söyledi.
Bu haber toplam 5920 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

3 Yorum