1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şükrü Genç’e tapu şoku!
Şükrü Genç’e tapu şoku!

Şükrü Genç’e tapu şoku!

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç Zekeriyaköy Kasapçayırı Mevkii’nde yapılan tapu dağıtımında şok yaşadı.

A+A-

18 uygulamasından memnun olmayan vatandaşlar tepki gösterdi. Başkan Genç’in bölgede arazi topladığı ileri sürülen Korhan Semih Pulatoğlu’na söz vermesiyle ortalık iyice karıştı.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Zekeriyaköy Kasapçayırı Mevkii’nde yaptığı 18 uygulamasıyla tapu dağıttı. Mahallede evleri olan bazı vatandaşlar ise tapularında sorunlar bulunduğunu ifade ederek Genç'e tepki gösterdi. 18 uygulaması yapılan arazi üzerinde gecekonduları olduğunu söyleyen bazı vatandaşlar, dışarıdan yabancı kişilerin getirilerek, hissedar yapıldığını ileri sürdü ve “Kim olduğunu bilmediğimiz insanlar gelip, buradan arsa aldı. Yapılan şuyulandırma ile bu kişiler yıllardır burada oturan kişilere ortak yapıldı” diyerek tepki gösterdiler. Bu iddialara cevap veren Başkan Genç, ardından burada arazi satın alan sadece bir kişinin olduğunu söyleyerek, hisse topladığı ileri sürülen Korhan Semih Pulatoğlu’nu yanına çağırıp, “Gerçekleri anlat. İnsanlar bu olayda bir şaibe olmadığını görsün” dedi. Ancak Başkan Genç’in bu davranışı yaşanan olayın fitilini daha da ateşledi ve orada bulunan bazı kişiler, Pulatoğlu’nun “Ben buraya çocuklarım için yatırım yaptım” demesine öfkelenip, üzerine yürüdü ve “Yıllardır mahkemelik olan yerde hangi amaçla arsa topluyorsun” diye bağırdılar. Oraya toplanan bazı partililer de vatandaşların tepkilerine karşılık verince gerginlik yaşandı. Gerginlik üzerine Başkan Genç, birilerinin provokasyonuna gelmeyin. Bu oyun yıllardan beri oynanıyor."şeklinde konuştu. Yaşanan gerginliği zabıtalar engelledi.

tapusok1_857602127.jpg

Genç: “Verdiğimiz sözü tuttuk”
Verdiğimiz sözü tuttuk diyen Genç, "Siz bize güvendiniz bize oyunuzu verdiniz biz de söz veriyoruz hiçbir zaman bir namussuzluğun içinde olmayacağız. Bu birileri için önemli olmayabilir ama biz şunu biliyoruz. Türk toplumu için bu tür sözler çok önemlidir. Türk toplumunun namusu ve şerefi önemlidir. Bizde verdiğimiz sözlerin namus ve şeref çerçevesinde verdik. En önemli verdiğimiz sözlerin başında da özellikle senelerdir süren ortalıkta her seçim dönemi öncesinde başkaları tarafından verilen sözlerin bir anlam taşımadığını ve bu işin bir gün somutlaştığında anlam taşıyacağının sözünü verdik. O da bugün başlamaktadır" dedi.

“Sevgi Atalay tehdit etti”
Belediyeye gidildiğinde İmar'dan sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay'ın kendilerini defalarca tehdit ederek, "Bana bu konuda sorun çıkartmaya devam ederseniz evlerinizi yıkarım" dediği iddia edildi.

tapusok2_575449764.jpg

Öte yandan aynı zamanda CHP İlçe Başkan Yardımcısı olduğu söylenen bir avukatında bölgede “Size müstakil tapu vereceğim” diyerek oradaki vatandaşlardan para topladığı ileri sürülüyor.

Vatandaşların çok konuşulacak iddiaları ve AK Parti’nin konuyla ilgili açıklamalarının detayları yayına hazırlanıyor.
Olaylı tapu dağıtımının tüm ayrıntıları ve konuşulan şok iddiaları aktarmaya devam edeceğiz bekleyin…

Bu haber toplam 3573 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

5 Yorum