1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şükrü Genç’e Kaçak Plaza çağrısı
Şükrü Genç’e Kaçak Plaza çağrısı

Şükrü Genç’e Kaçak Plaza çağrısı

Sarıyerlilerden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e “Ya kaçak plazayı yık, ya da çık şaibeleri kabul et” çağrısı…

A+A-


Kaçak Plaza ile ilgili mecliste yaşanan krizin ardından Sarıyer Belediyesi plan tadilatının plaza ile ilgili olmadığı yönünde kampanya başlatarak, üstündeki şaibeyi atmaya çalışıyor. Ancak belediyenin bu çalışması Sarıyer kamuoyunda yeterli ilgiyi görmedi. Tüm bu çalışmaları Sarıyer Belediyesi’nin içine düştüğü zor durumdan kurtulma çabası olarak gören Sarıyerliler, Belediye Başkanı Şükrü Genç’e “Sayın başkan madem bu plan tadilatı kaçak plaza ile ilgili değil, plazaya hiçbir hak tanımıyor, bu durumda plazanın kaçak olduğunu da öğrenmiş oldunuz. Ya plazayı yıkın ya da çıkın şaibeyi kabul edin” çağrısında bulundular. 


Sarıyer Belediyesi hedef şaşırtıyor
İlke kez Sarıyer Manşet ’in gündeme getirdiği ve Sarıyer Belediye meclisinde büyük krize neden olan plan tadilatıyla 20 yıllık kaçak plazanın yasallaşması için çok önemli bir adım atıldı. Ancak bu plan tadilatı meclisten geçer geçmez, konunun kaçak plaza ile ilgili olmadığı yönünde değişik spekülasyonlar ortaya atıldı. Bu spekülasyonlar Sarıyer’de hem Belediye Başkanı Şükrü Genç’in hem de plan tadilatına oy veren meclis üyelerinin hedef şaştırması olarak algılandı. Bu plan tadilatı da baz alınarak önümüzdeki süreçte kaçak plazanın kazanacağı haklar verildiğinde Belediye Başkanı Şükrü Genç’in istifa edip etmeyeceği de ayrıca merak konusu oldu. Çünkü kaçak plazaya verilecek en ufak bir ruhsat “Sarıyer Belediyesi’nin ortada dolaşan tüm şaibeleri kabul etmiş olması” anlamına gelecek.


Ya kaçak plazayı yık ya da şaibeyi kabul et
Öte yandan Sarıyer Manşet aracılığı ile Belediye Başkanı Şükrü Genç’e seslenen çok sayıdaki Sarıyerli, “Sayın Başkan bu binanın kaçak olduğunu artık uçan kuş biliyor. Madem plan tadilatıyla yasallaşmasını sağlamadınız o halde kaçak olduğunu da öğrenmiş oldunuz. Vatandaşın yaptığı en ufak bir çatıya dahi izin verilmezken bu binanın kaçak katları neden halen duruyor? Bize samimi olun o binayı yıkın o zaman size inanalım. Aksi takdirde çıkıp kamuoyuna şaibeli iddiaları kabul edip tüm Sarıyerlilerde özür dilemelisiniz” diye konuştular.

Kaçak Plazayı siyasi ranta dönüştürme çabası
Ayrıca kaçak plaza krizini CHP içinde siyasi rant dönüştürme çabası da başladı. Seçimden önce çalışmadığı gerekçesiyle genel merkez tarafından görevden alınan eski İlçe Başkanı Serdar Sarıoğlu’nun bu durumu kendi lehine çevirmeye çalışması da hem parti içinde hem de Sarıyer kamuoyunda eleştiri konusu oldu. Verdiği demeçleri Belediye Başkanı Şükrü Genç’e yakın durup kongrede onun desteğini alma çabası olarak gören çok sayıdaki CHP’li Sarıoğlu’nun bu durumunu eleştirerek: “Sarıoğlu ayrıldığından bu yana her hafta örgüt toplantısı yapılıyor. Sarıoğlu örgüt toplantısından çok ilçede aile toplantısı yapıyordu. Delegeleri bile nasıl seçtiğini herkes biliyor. Mehmet Deniz’in örgütü toparlaması partililer arasında barış ortamı sağlaması onun zoruna gidiyor. Ama bunlar başarılı olamayacaklar. Örgüt Mehmet Deniz’in arkasında kimsenin kuşkusu olasın ”diye konuştular.

Meclisten geçen plan tadilatının kaçak plazaya nasıl avantajlar sağladığını Sarıyer Manşet Gazetesi olarak tekrar gündeme getirmeye devam edeceğiz. Unutmayın Sarıyer’de hiçbir şey gizli kalmayacak. Bekleyin…
Bir kez daha söylüyoruz: “Habercilik bizim işimiz.”


 

Bu haber toplam 915 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

6 Yorum