1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Şükrü Genç’e Dereiçi tepkisi
Şükrü Genç’e Dereiçi tepkisi

Şükrü Genç’e Dereiçi tepkisi

Şükrü Genç, Sarıyer Belediye Meclisi’nde Maden Dereiçi Mahallesi’nin sorunlarına değinmeyince mahalle sakinlerinin tepkisiyle karşılaştı.

A+A-

Maden Mahallesi Dereiçi sakinleri, Çayırbaşı-Çırçır arasındaki karayolu tüneli bağlantı yollarının yapımı nedeniyle evlerinin yıkılmasını önlemek amacıyla aileleriyle birlikte Sarıyer Belediye Meclisi’ne gelerek, sorunlarının çözümü için komisyon kurulmasını talep ettiler. Vatandaşların bu talebi meclisteki tüm partilerin desteği ile başkanlık makamına havale edildi. Konuşma yapan meclis üyeleri mahallenin sorunu ile ilgili görüş belirttiler. Ancak kürsüye çıkan Belediye Başkanı Şükrü Genç konuya değinmeyince mahalle halkının tepki gösterdi.

“Sorunlarımıza neden değinmedin başkan”
Meclisteki gündem dışı konuşmaların ardından ayağa kalkan iki kişi Başkan Genç’ten sorunlarına sahip çıkmasını isteyerek, meclise müdahale ettiler. Şükrü Genç’in konuşmasında sorunlarına değinmediğini belirtip, “Seçim zamanı gelip söz verdiniz. Şimdi konuya dahi değinmiyorsunuz. Sonumuz ne olacak sizin ağzınızdan duymak istiyoruz” diyerek tepki gösterdiler. 

skrgenctepki1_449448453.jpg

Genç, “Bu tepkiyi Büyükşehir’e gösterin”
Ortam gerginleşince Şükrü Genç kürsüye çıkarak açıklama yaptı. Oldukça sinirlendiği gözlenen Genç, “Şunun bilinmesini istiyorum; belediye başkanı olarak benim ve belediye meclisinin gösterdiği hassasiyeti orada yaşayan vatandaşların da göstermesini istiyorum. Ben her hafta bu konuyla ilgili Büyükşehir’e gidiyorum. Bu konuyla olarak bana, teknik başkan yardımcılığına, imar müdürlüğüne, zabıta müdürlüğüne gelen arkadaşlara bu konuyla ilgili detaylı bilgi verilmektedir. Sizlerin bu olaya mutlak bir şekilde sahip çıkmanız gerekiyor. Şu meclis baskınını eğer yapmanız gerekiyorsa Büyükşehir’e yapmanız lazım. Ulaştırma Koordinasyon Daire Başkanıyla görüşeceksiniz. Bu meclis bu konudaki görevini yapmıştır, yapmaya da devam etmektedir. Hiçbir şekilde ortaya atılıp kahramanlık yapmaya gerek yok. Kahramanlığı orada yapacaksınız. Bunu yapmıyorsanız kabahat sizde. Hiçbir şekilde burada insanları baskı altına almaya hakkınız yoktur. Bu sadece Maden Mahallesi’nin değil tüm Sarıyer’in sorunudur” dedi.

Ali Doğan, “Komisyon çalışmazsa eylemlerimiz sıklaşacak”
Maden Mahallesi Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Doğan, “Şimdi komisyon kararı başkanlık makamına havale edildi. Mahallemizin içinden geçecek olan yolun durumu ile ilgili gerekli çalışmayı yapacaklar. Gerekli çalışma yapılmadığı takdirde mahalle olarak eylemlerimizi sıklaştıracağız” dedi.

Bu haber toplam 715 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT