1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şükrü Genç ve yardımcıları hakkında suç duyurusu!
Şükrü Genç ve yardımcıları hakkında suç duyurusu!

Şükrü Genç ve yardımcıları hakkında suç duyurusu!

Belediye Başkanı Şükrü Genç hakkında “İhaleye fesat karıştırma, kamuyu zarar uğratma ve görevi kötüye kullanma” iddiasıyla suç duyurusunda bulunuldu.

A+A-

AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyeleri, CHP’li Meclis Üyelerinin tespit ettikleri denetim komisyonu raporundaki usulsüzlüklerle ilgili, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ilgili başkan yardımcıları, birim müdürleri ve ihale komisyonu üyeleri hakkında, “İhaleye fesat karıştırma, kamuyu zarar uğratma ve görevi kötüye kullanma” iddiasıyla suç duyurusunda bulundular. 

CHP Meclis Üyesi ve Belediye Başkanvekili Hayati Kaptanoğlu başkanlığındaki denetim komisyonunun hazırladığı raporda Şükrü Genç başkanlığındaki Sarıyer Belediyesi’nin 2012 yılında başkan yardımcıları ve müdürler tarafından hayali faturalar ve doğrudan teminlerle milyonlarca lira zarara uğratıldığı tespit edilmişti. Belediyedeki yolsuzluklarla ilgili yaşanan tartışmaların ardından Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Yapılan her şeyden haberim var” diye açıklamada bulunmuştu.
 
AK Parti Meclis Üyeleri İsmail Bülbül ve Mehmet Çakır, Çağlayan Adliyesi’ne giderek denetim komisyonu raporunda tespit edilen tüm usulsüzlüklerle ilgili İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundular. Belgelerle birlikte savcılığa sunulan şikâyet dilekçesinde Sarıyer Belediyesi’nin, Belediye Başkanı, Başkan Yardımcıları ve Birim müdürleri tarafından milyonlarca lira zarar uğratıldığı belirtiliyor. 

Usulsüzlükleri CHP’liler tespit etmişti
Bilindiği gibi tüm bu usulsüzlükleri CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkanvekili Hayati Kaptanoğlu, Hacı Mehmet Bayraktar ve AK Partili Cemil Özbalta tespit etmişlerdi. 

 AYRINTILAR YİNE İLK KEZ  

 SARIYER MANŞET'TE OLACAK!  
Bu haber toplam 7964 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

8 Yorum