1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Şükrü Genç ve yandaş medyada Sedat Özsoy telaşı
Şükrü Genç ve yandaş medyada Sedat Özsoy telaşı

Şükrü Genç ve yandaş medyada Sedat Özsoy telaşı

Sarıyer’deki birçok kesimin “Efsane Başkan” olarak adlandırdığı ve hizmetleriyle bir döneme damga vuran eski Sarıyer Belediye Başkanı Sedat Özsoy’un AK Parti’den aday adayı olması CHP’li Belediye Başkanı Şükrü Genç ve yandaş medyasını telaşlandırdı.

A+A-
CHP’nin yaptırdığı tüm anketlerde Sedat Özsoy’un Şükrü Genç’e fark atması, CHP tabanında telaşa neden oldu. Özsoy’un AK Parti’ye geçmesiyle birlikte birçok CHP’linin “Sedat Özsoy karşısında Şükrü Genç’in hiç şansı olmaz. Adayın kesinlikle değiştirilmesi gerekiyor. Seçimi kaybedersek 20 yıl bir daha Sarıyer’i kazanamayız. 89’un kaderini yaşarız” şeklinde yorumlar yaptıkları biliniyordu. Son dönemde CHP’de yapılan bu yorumlar Özsoy’un aday adayı olmasıyla birlikte zirveye ulaştı.

sedatozsoy_huseyinozdemir.jpg
 
Hem belediyede hem de CHP’de başlayan Sedat Özsoy telaşı üzerine Şükrü Genç’in yandaş medyası harekete geçti. Birkaç yıl önce haberlerinde Sedat Özsoy’u öve öve bitiremeyen yandaş medya şimdi ise Özsoy hakkında karalama kampanyası başlattı. Yandaş medyanın bu tezat davranışları, “CHP’liler Sedat Özsoy’dan bu kadar mı korkuyor?” yorumlarına neden oldu.

sukrugenc_d.jpg
 
Öte yandan 2009’da verdiği hiçbir sözü tutmayan mevcut Belediye Başkanı Şükrü Genç’in Sarıyer’in belediye tarihindeki borç rekorunu kırması ve belediyenin sürekli yolsuzluklarla anılması da CHP’nin Sarıyer’de kan kaybetmesine neden olduğu da biliniyor. 
Bu haber toplam 8627 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

3 Yorum