1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şükrü Genç nerede?
Şükrü Genç nerede?

Şükrü Genç nerede?

Sabah saatlerinden bu yana belediyede polis tarafından arama yapılırken Belediye Başkanı Şükrü Genç'in nerede olduğu sorusu gizemini koruyor.

A+A-

Sabah erken saatlerinden itibaren İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Sarıyer Belediyesi'nde yapılan arama çalışmaları halen devam ediyor.

Sarıyer Belediyesi önünde bulunan basın ordusu ise merakla Belediye Başkanı Şükrü Genç'in makamına gelmesini bekliyor. Başkan Genç'in toplantıda olduğu söylenirken belediye önünde meraklı bekleyiş devam ediyor.

Öte yandan Sarıyer Belediyesi ise polis aramasıyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Sarıyer Belediyesi’ne yönelik geçtiğimiz ay başlatılan ve gizlilik kararı bulunan soruşturma çerçevesinde, Sarıyer Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine belediyemizin bazı birimlerinde incelemelerde bulunulmaktadır. Gizlilik kararı nedeniyle yürütülen soruşturma çerçevesinde yapılan inceleme hakkında daha fazla detaylı bilgi verilememektedir. Gelişmeler hakkında siz basın mensupları ve kamuoyumuz yasal çerçeve dahilinde bilgilendirilecektir." denildi.

SARIOĞLU: AÇIKLAMA YAPILACAK
CHP Sarıyer İlçe Başkanı Serdar Sarıoğlu ise yaptığı açıklamada, "Mevcut soruşturma kapsamında savcılığın talimatıyla şuan polis belediye birimlerinde bir inceleme yapılıyor. Belediyenin basın bürosu ve başkanlık tarafından gerekili açıklama yapılacaktır" dedi.

YALÇIN: GÖZALTI YOK
Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Şinasi Yalçın ise basın mensuplarına bir açıklama yaptı. Yalçın, "Geçen ayki soruşturma kapsamında yapılan bir inceleme. Evraklar ve bilgisayarlar üzerine inceleme yapılyor. Soruşturmanın gizliliği açısından geniş bir açıklama yapamıyoruz." derken, bir gazetecinin 'Gözaltına alınan var mı?' sorusuna ise "Şuan gözaltına alınan kimse yok" diye cevap verdi.

Bu haber toplam 756 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT