1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şükrü Genç müteahhitlerin adayı mı?
Şükrü Genç müteahhitlerin adayı mı?

Şükrü Genç müteahhitlerin adayı mı?

Yolsuzluk belgeleri ortaya çıkan Şükrü Genç’in CHP örgütüne karşı yeniden aday gösterilmesinin arkasındaki sır çözüldü.

A+A-

Şükrü Genç’in yeniden aday gösterilmesinin arkasında Ali Ağaoğlu, Zafer Kurşun ve Zafer Yıldırım’ın aracı oldukları ve CHP’deki adayları belirleyen 5’li komisyondan 3 ismi ikna ettikleri ortaya çıktı. 

CHP’lileri ayağa kaldıran iddiaya göre; Karadenizli müteahhit Ali Ağaoğlu, Zafer Kurşun ve Zafer Yıldırım’ın, CHP Milletvekili Aydın Ayaydın’a giderek, Sarıyer’in de içinde olduğu inşaat projelerinin bulunduğu bazı ilçeleri yeniden dizayn ettiler.
 
Bilindiği üzere Ali Ağaoğlu, Maslak projesini gerçekleştirmek için, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’e yönelmişti. Ancak yapılan sınır değişikliği ile Ağaoğlu’nun 1453 projesinin bulunduğu Maslak ve Ayazağa Sarıyer’e bağlandı. Sınır değişikliği esnasında Mustafa Sarıgül, karşı çıkmadığı için Şükrü Genç’e küsmüş ve hesaplaşacağını söylemişti.
 
İddiaya göre bu noktada, Ali Ağaoğlu, Zafer Kurşun ve Zafer Yıldırım gibi Karadenizli müteahhitler devreye girdi. Bu müteahhitler Aydın Ayaydın’a giderek Sarıyer’de Şükrü Genç’in kalması için ricacı oldu. Ancak Sarıgül’le aralarının açık olması nedeniyle, Ayaydın’ın devreye girerek ikiliyi Battal İlgezdi aracılığıyla uzlaştırıp barıştırdı. Daha sonra 5′li komisyon içinden de üç önemli isim müteahhitler tarafından ikna edildi. Ve komisyondan CHP örgütüne rağmen müteahhitlerin adayı Şükrü Genç’in ismi geçti. 
 
Öte yandan CHP Genel Merkezi tarafından Şükrü Genç’in yolsuzluk belgelerinin istendiği de gelen bilgiler arasında…

Kaynak: halkinhabercisi.com
 
Bu haber toplam 5527 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

5 Yorum