1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şükrü Genç kırdığı borç rekorunu kendisi açıkladı!
Şükrü Genç kırdığı borç rekorunu kendisi açıkladı!

Şükrü Genç kırdığı borç rekorunu kendisi açıkladı!

Şükrü Genç'in açıklamalarına göre; 1984-2009 arasında 105 Milyon TL olan belediyenin toplam borcu, 4,5 yılda tam 200 milyona çıkmış.

A+A-
AK Partili Hüseyin Coşgun, Genç’in 2009’daki seçim vaatlerinin olduğu kitapçığı gösterip, “Nereye gitti bu paralar” deyince ortalık karıştı. CHP’liler, AK Partilerin üzerine yürüdü.
 
Sarıyer Belediyesi’nin Kasım ayındaki ilk meclis toplantısında CHP ile AK Parti'li meclis üyeleri arasında gergin anlar yaşandı. AK Parti Meclis Üyesi Cemil Özbalta’nın CHP’li Hayati Kaptanoğlu başkanlığındaki denetim komisyonu raporunda yer alan yolsuzluk iddiaları ve belediyenin borcuyla ilgili konuşmasının ardından yolsuzluk belgelerini kürsüden gösterirken, “Pandora’nın kutusunu açacağım, ben CHP’li değilim bende yalan yok” demesine CHP grubu tepki gösterdi. Meclis üyeleri arasında gergin anlar yaşandı.

meclis7.jpg
 
Şükrü Genç belediyenin resmi borcunu açıkladı: 
1984-2009 arasındaki toplam borç 105 Milyon TL’den, 4,5 yılda 200 milyona çıkmış.

belge.jpg

Hararetli geçen sözlü tartışmaların ardından Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, belediyenin borcuyla ilgili bilgi verdi. Genç’in elindeki belgede 1984’ten 2009’a kadar olan belediyenin toplam borcunun 105 milyon olduğu, ancak 2013 itibariyle bu borcun 200 milyon TL’ye çıktığı görülüyor. Yani 30 yılda 105 milyon borç yapılırken, 4,5 yılda bu borcun neredeyse iki katına çıkması mecliste tartışmalara neden oldu. Şükrü Genç’in kafa karışıklığına uğraması için belediyenin borcunu TL cinden değil de Dolar cinsinden söylemesine ise AK Partili Halil Canarıkan ve Hüseyin Coşgun tepki gösterdi. 

meclis5.jpg

AK Partili Coşgun, “Nereye gitti bu paralar” dedi ortalık karıştı
AK Partili Hüseyin Coşgun’un, Şükrü Genç’in 34 vaadinin bulunduğu 2009 kitapçığını gösterip, “Sarıyer’i borç batağına soktun. Bu verdiğin sözlerin hangisini yaptın onun hesabını ver. Bu paralar nereye gitti?” sözlerinin ardından ortalık karıştı. AK Partili Coşgun’un sözlerine cevap vermeyen Şükrü Genç hakaret etmeye başladı. CHP’li meclis üyeleri AK Partililerin üzerine yürümeye çalıştı. Kavgayı CHP meclis üyesi Erdal Sarıgöl yatıştırmaya çalıştı. 

Coşgun: “Atatürkçülük sizin tekelinizde mi?”
Şükrü Genç’in Özbalta’nın sözlerine cevap olarak “Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran bir partiye hakaret etmek büyük bir ayıptır" demesi üzerine ise AK Partili Coşgun, “Bırakın demagoji yapmayın. Cumhuriyete, Atatürk'e siz kurban olun. Sana mı kaldı bu? Atatürkçülük sizin tekelinizde mi? Biz sizden daha Atatürkçüyüz. Senin gençliğini herkes biliyor, nereden geldiğini?” diyerek tepki gösterdi. 

meclis6.jpg

Yolsuzlukları tespit eden CHP’li Kaptanoğlu sessizliğini bozdu
Denetim komisyonu raporunda hayali faturalarla belediyedeki trilyonluk vurgunu tespit eden CHP’li Hayati Kaptanoğlu da bu mecliste sessizliğini bozdu. Attığı imzadan pişman olmadığını söyleyen CHP’li Kaptanoğlu, çıkan haberlerden dolayı Belediye Başkanı Şükrü Genç ile arasının bozulduğunu söyleyerek AK Partili Cemil Özbalta’ya sitem etti.

Kaptanoğlu’nun açıklamaları hazırlanıyor…

meclis3.jpg

meclis2.jpg

meclis1.jpg
 
Bu haber toplam 5510 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

5 Yorum