1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Şükrü Genç hakkında şok iddia!
Şükrü Genç hakkında şok iddia!

Şükrü Genç hakkında şok iddia!

Gelen tepkiler üzerine Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in Yeniköy Bağlar’daki toplantısını iptal etmesinin ardından, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir meclis üyelerini alarak mahalleye gitti.

A+A-

Yapılan toplantıda mahalle halkı emlak rayiç bedellerini uçuk derecede arttırarak tapularına engel olan Şükrü Genç’e tepki gösterdi. Tepkili halka açıklama yapan Özdemir, çözümün Sarıyer Belediyesi’ne takıldığını söyledi. AK Parti Meclis Üyesi Mehmet Çakır ise şok bir iddiada bulundu. Çakır, “Sarıyer Belediyesi emlak rayiç bedellerini arttırıp vatandaş buraları satın alamasın ve müteahhitlere satmaya mecbur kalsın diye böyle bir şeyin yapıldığını düşünüyoruz. Bu konuda ciddi duyumlar var. Bu da iddiaları güçlendiriyor” dedi.Özdemir, "CHP zihniyeti yüzlerce aileyi yine mağdur etti"
Dün akşam saatlerinde bir araya gelen Yeniköy Bağlar halkı, sorunun çözümü için hem CHP hem de AK Partililerle görüşme kararı aldılar. Mahallelinin daveti üzerine AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir, Meclis Üyeleri İsmail Bülbül, Cemil Özbalta ve Mehmet Çakır ile birlikte Bağlar'a gitti. Sivas Suşehri Yaygın Söğüt Köyü Derneği’nde Şükrü Genç’in mağdur ettiği vatandaşlarla konuşan Özdemir, “Biz CHP’nin tüm engellemelerine rağmen sizin sorununuzu çözmek için yıllarca mücadele verdik. Vakıf arazileri ile hazine arazileri arasından takas yapılması için kanun çıkarttık. Sıra tapuların İstanbul Büyükşehir Belediyesi eliyle halka dağıtılmasına geldi. Ama kanunda yer alan bir maddeyi gören CHP’li Sarıyer Belediyesi yine yaptı yapacağını ve tapularınızı engelledi. Aynı konumda olan Eyüp, Beykoz, Beyoğlu ve Fatih gibi ilçelerde emlak rayiç bedelleri çok cüzi miktarlarda artarken, Sarıyer Belediyesi sizler tapularınızı alamayasınız diye tam %500 artırdı. Bu zihniyet sorunlarınızı çözmek istemiyor. Bu sorunu çocuklarınıza da miras bırakmanızı istiyorlar. CHP’li Sarıyer Belediyesi yüzünden yüzlerce aile yine mağdur oldu” dedi.Özdemir Şükrü Genç’e çağrıda bulundu; “Rayiç bedelleri düşür halkın önünü aç”
Şükrü Genç’in rayiç bedelleri düşürmesi için çağrıda bulunan Özdemir, “Belediye başkanı vatandaşa karşı yaptığı bu hatanın farkına varsın ve hatasından geri dönsün. Biz de halkımızın yararına ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bağlar'ın, PTT Evleri'nin, Çayırbaşı ve Kazım Karabekir Mahallesi’nde yaşayan yüzlerce ailenin kaderi şuan onun elinde, halkın önünde engel olmasın. Ama çözmek istemiyor” dedi.Vatandaş: “Şükrü Genç böyle mi söz verdi”
Söz alan vatandaşlar ise, “Şükrü Genç bizi kendisine oy verdiğimize pişman etti. Böyle bir kötülüğü insan düşmanına yapmaz. Bizi yalılarda oturanlarla bir tuttu. Hani halkın yanında yer alacaktı. Böyle mi söz verdi? Bizi mağdur ederek mi sözünde durdu? Ayrıca mahallemizde oturan CHP’li meclis üyeleri var,  bunlar bizim sorunumuzla uğraşacağına belediyedeki ihalelerin peşinde konuşuyor. Bu halk bunun hesabını soracaktır” diye konuştular.

Mehmet Çakır’dan şok iddia!
AK Parti Meclis Üyesi Mehmet Çakır ise şok bir iddiada bulundu. Şükrü Genç’in müteahhitlerin isteği doğrultusunda hareket ettiğine değinen Çakır, “Emlak rayiç bedelleri arttırıp vatandaş buraları alamasın ve müteahhitlere satmaya mecbur kalsın diye yapıldığını düşünüyoruz. Onlara yakın bazı müteahhitlerin mahallede girişimler yaptığına dair duyumlar var. Bu da iddiaları güçlendiriyor. Konuya böyle bakıldığında belediye başkanının kime hizmet ettiğini net bir şekilde ortaya koyuyor” dedi.Özbalta, “Bu bir ihanettir”
Cemil Özbalta ise elindeki evrakları vatandaşa göstererek, “Aynı konumdaki Beykoz’a bakın bir de Sarıyer’e. Bir belediye başkanı halka nasıl böyle bir kötülük yapar aklım almıyor. Bu vatandaşa bir ihanettir başka bir izahı yoktur” dedi.

Bu haber toplam 1093 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT