1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şükrü Genç hakkında 15 milyon TL'lik suç duyurusu!
Şükrü Genç hakkında 15 milyon TLlik suç duyurusu!

Şükrü Genç hakkında 15 milyon TL'lik suç duyurusu!

CHP’li Süleyman İnce; Şükrü Genç, Ormanada projesinin plan tadilatı karşılığında Eczacıbaşı'ndan 15 milyon TL para aldığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

A+A-

Seçimlere kısa süre kala, CHP’li Süleyman İnce, CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç ve belediye yetkilileri hakkında Ormanada plan tadilatı karşılığında Eczacıbaşı’ndan 15 milyon TL para aldığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

 
Eczacıbaşı Grubu’nun Zekeriyaköy’deki Ormanada Projesi’ne yapılan plan tadilatı karşılığında belediyeye 15 milyon TL bağışta bulunacağının taahhüdünü verdiğini, ancak bunun resmi olarak belediyeye yatmadığını iddia eden CHP’nin önemli isimlerinden Süleyman İnce, bunun araştırılması için savcılığa suç duyurusunda bulundu.
 
CHP’li İnce ifadesinde, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in meclis toplantısında CHP’lilere, “Eczacıbaşı plan tadilatı karşılığında belediyeye 15 milyon TL bağış yapacak” dediğini ancak bu paranın bağış olarak belediyenin kasasına yatmadığını söyledi. Bu paranın belediye yetkilileri tarafından alındığını düşündüğünü belirten İnce, belediye başkanı ve yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunarak konunun araştırılmasını istedi.
 
Hatırlanacağı gibi Eczacıbaşı plan tadilatının geçtiği dönemde mecliste CHP grubunda büyük kavgalar yaşanmış ve bu plan tadilatıyla Eczacıbaşı Grubuna 100 milyon doların üzerinde rant sağlandığı iddia edilmişti. Ve o günkü meclis toplantısında 10 tane CHP’li üye meclise gelmemişti.
 
 

Ortada kirli bir para var

İşte Eczacıbaşı'na sağlanan rant

 
Eczacıbaşı dosyası da inceleniyor
Eczacıbaşı’ndan ağaç katliamı
 
Eczacıbaşı’nın peşini bırakmıyorlar

 

Bu haber toplam 4336 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum