1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Şükrü Genç desteğini çekecek mi?
Şükrü Genç desteğini çekecek mi?

Şükrü Genç desteğini çekecek mi?

CHP Sarıyer İlçe Kongresi için adayların çalışmaları tam gaz devam ederken, ilçe başkan adaylarından Cemal Yeğin için kritik saatler başladı.

A+A-

CHP’liler arasında “Belediye Başkanı Şükrü Genç, delegelerden gerekli desteği alamıyor bu bağlamda her an desteğini çekebilir mi?” sorusu konuşuluyor.

Aldığımız bilgiler, Belediye Başkanı Şükrü Genç’in birçok delegeyi bizzat kedisinin aradığı ancak delegelerden olumsuz yanıtlar aldığı yönünde. Genç’in yakın çevresine “Kongrede aday önerme noktasında bile yeterli çoğunluğu sağlayamıyoruz. Seçimi kaybedersek parti içerisinde büyük prestij kaybederim. Partilileri bile belediye başkanlarına güvenmiyor imajı çıkar” dediği belirtiliyor.

Mehmet Deniz’den de son anda desteğini çekmişti
Hatırlanacağı gibi Şükrü Genç CHP’nin 2010 yılındaki kongresinde de Serdar Sarıoğlu’na karşı Mehmet Deniz’i desteklemiş o dönem gerekli desteği alamayınca “Riske giremem” deyip geri çekilmişti. Mevcut duruma bakıldığında Genel Merkez ve İl Başkanlığı'nın da desteğini alan Mehmet Deniz’in seçilmesine kesin gözle bakılıyor. Durum böyle olunca Genç’in kendisini riske atmamak için 'Cemal Yeğin’den de desteğini çekebilir mi?' sorusu konuşulmaya başlandı.

Tüm delegelere aynı cümleyi kullanıyor
Çarşamba günü Büyükdere’deki Bosfor Restaurant’ta yapılan toplantıya katılanların çoğunun belediye çalışanı olması delegelerin yeterli katılımı yapmaması da Şükrü Genç’in moralinin bozdu. Mehmet Deniz’i destekleyen delegeleri arayan Şükrü Genç’in hepsine aynı cümleleri kullanarak, “Herkesten beklerdim de senden beklemezdim” dediği belirtilirken, bu cümle CHP’li delegeler arasında alay konusu oldu.

CHP kongresiyle ilgili tüm detayları aktarmaya devam edeceğiz…
Sarıyer Manşet ’ten ayrılmayın habersiz kalmayın…

Bu haber toplam 705 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

1 Yorum