1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. 'Şükrü Genç çaresizlik içinde'
'Şükrü Genç çaresizlik içinde'

'Şükrü Genç çaresizlik içinde'

Sarıyer Manşet’e konuşan AK Parti Grup Başkan Vekili İsmail Bülbül, Sarıyer Belediyesi’nin hizmet üretmemesini eleştirtirdi.

A+A-

Sözlerini tutmayan Şükrü Genç’in İBB’nin yaptığı hizmetleri sahiplendiğini söyleyen Bülbül, “Engelleniyorum” lafına ise “AK Parti’de engel olmaz, hizmet olur. Poligon Mahalle Muhtarımızın söylediği gibi başkanın bu sözleri tam bir çaresizliktir. Başkan halkı oyalıyor” dedi.

Sarıyer Manşet Gazetesi’nin sahipleri Vedat Özdemir ve Ömer Canıbeyaz’a açıklama yapan AK Parti Grup Başkan Vekili İsmail Bülbül, CHP’li Şükrü Genç’in mahallelere verdiği sözleri yerine getirememenin verdiği moral bozukluğu ile hareket ettiğini belirtti. Bülbül, “CHP’li Sarıyer Belediyesi hizmet edememenin ezikliği ile hareket ediyor. Bunu yaparken AK Partili İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı önemli hizmetleri sahipleniyor. Mesela İSKİ’nin Maden Dereiçi’nde yaptığı çalışma yine FSM’deki İGDAŞ’ın doğalgaz çalışması gibi çalışmaları kendileri yapmışlar gibi göstermenin derdindeler. Çünkü onların yaptıkları bir şey yok” dedi.

"Engelleniyorum lafı tam bir acziyettir"
Şükrü Genç’in sürekli olarak kullandığı “engelleniyorum” lafına da değinen Bülbül, “Her yerde sürekli bunları konuşmak sözlerini yerine getirememenin acziyetidir. Belediye başkanına bu konuda en güzel cevabı “o senin çaresizliğin” diyen Poligon Muhtarımız vermiştir. İş üretemeyenler mazeret üretir. AK Parti’nin kültüründe engelleme yok, hizmet üretmek vardır. AK Parti’nin gerçekleştirdiği devasa projelere, nasıl olur da gölge düşürebiliriz havasıyla hareket ederek, olası en ufak bir aksaklık durumunda vatandaşı sokağa döküp eylem yapmanın derdinde olanlar var. Ama halkımız bunları çok net görüyor. Biz her zaman hizmet etmenin derdindeyiz, başka derdimiz yok” dedi."Engellemek yerine yardımcı olduk"
Bülbül; “Engelleseydik veya öyle bir niyetimiz olsaydı, belediye hizmet binasının yerini ve yine Reşitpaşa’daki 16 dönümlük arazinin Milli Emlak’tan tahsisini engellerdik. Ama biz hizmet için buraların tahsisinde Sarıyer Belediyesi’ne yardımcı olduk. Engellemek böyle mi olur? Bunu söylerken vicdan sahibi olmak lazım. Biz halkımızı düşünüyoruz, biz engellemedik, engellemiyoruz ama iş yapma kabiliyetine sahip olamayanlar belediye binasının inşaatını bir türlü ilerletemiyorlar” dedi.

"AK Parti Sarıyer halkına ne söz verdiyse yaptı"
AK Parti’nin Sarıyer’e verdiği tüm sözleri fazlasıyla yerine getirdiğini ve hizmetlerin durmadan devam ettiğine vurgu yapan Bülbül, “AK Partili Büyükşehir Belediyesi’nin Sarıyer halkına ne kadar değer verdiğini vatandaşlarımız tünel, metro ve marina gibi yapılan devasa hizmetlerle görüyor. Ama bir de CHP’li Sarıyer Belediyesi’ne bakıyoruz. 3.5 yıl geçmiş onlar halen vatandaşa kâğıt üzerinde bir şeyler göstererek “bakın işte proje” deyip Sarıyer halkını birkaç yıl daha ciddi icraatlar yerine küçük oyun parklarıyla oyalamanın derdindeler.  Ama aradaki farkı değerli halkımız görüyor bundan kimsenin kuşkusu olmasın” dedi."Kocataş’ta kavga yok, bunlar dedikodu"
Son olarak bazı dedikodulara değinen Bülbül; “Kocataş’ta Büyükşehir Zabıta ekiplerinin, belediye işçilerini tartakladığı yönünde belediye tarafından servis edildiği belli olan bazı haberler okuduk. Burada böyle bir durum yok. Eski Belediye Başkanımız Yusuf Tülün döneminde yapılan oyun grubu, fitnees aletleri ve halı sahanın içinde olduğu güzel bir tesis vardı. Ama ne yazık ki Sarıyer Belediyesi başka bir yer yokmuş gibi semt evi yapacağım diye burayı yıktı.  Büyükşehir’in yetki alanında olduğu için izinsiz yapılan çalışma durdurulmuş. Yoksa tartaklama gibi bir durum yok. Bunu bu şekilde yansıtmak kimseye fayda getirmez. Büyükşehir Zabıtası da Sarıyer Belediyesi’nin işçisi de bizim kardeşimiz. Kimsenin toplum arasına nifak tohumları sokmaya hakkı yok. Yine ayrı bir dedikodu. Emirgan’da İBB tarafından yapılacak olan bir parkın ucuz siyaset malzemesi yapılarak, halka sanki burası peşkeş çekiliyormuş gibi yansıtılıyor. Bu konuda da Emirganlılar rahat olsunlar ve dedikodulara inanmasınlar. Çok güzel bir park yapılıyor burada projesi de çalışmanın yanında var zaten” dedi.

"Kocataş halkı parkını geri istiyor"
Öte yandan yine geçtiğimiz günlerde Sarıyer Manşet'e konuşan Kocataş halkı da kavga dedikodularını yalanladı ve yıkılan parklarını geri istediler. Mahallede oturan vatandaşlardan Adem Bayram, Mustafa Aydın, Osman Aksu ve Adem Çelen kavgayı yalanlayarak, “Yusuf Tülün döneminde yapılan bu parka, yine mahalle halkının isteği üzerine ‘İki Temmuz’ adı verildi. Çocuklarımız oyun oynuyorlardı. Kadınlarımız spor yapıyorlardı. Ama Sarıyer Belediyesi ne yazık ki semt evi yapacağız diye burayı yıktı. Bu alan Kazım Karabekir Mahallesi’nde kalıyor. Biraz aşağıda zaten semt evi var. Parkımızı yıkmanın ne alemi vardı. Başkan hatasını düzeltsin ve parkımızı geri yapsın” diye konuştular.

Bu haber toplam 1352 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

2 Yorum