1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şükrü Genç, camiyi iptal ettirip balıkçıda ziyafet vermişti
Şükrü Genç, camiyi iptal ettirip balıkçıda ziyafet vermişti

Şükrü Genç, camiyi iptal ettirip balıkçıda ziyafet vermişti

CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç’in 2009’da seçilir seçilmez belediyedeki ilk icraatı hiç unutulmadı.

A+A-

Yerel seçimlere 2 gün kaldı. Seçimden hemen sonra en çok merak edilen seçilen başkanın ilk icraatı oluyor. Durum böyleyken, CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Şükrü Genç’in 2009’da seçilir seçilmez belediyedeki ilk icraatı hiç unutulmadı. Peki, Şükrü Genç’in ilk icraatı ne olmuştu. 

Şükrü Genç 2009’da belediyeyi ilk kazandığı günlerde “3 ayda tapu sözü” için adım atacağı yerde tamamen farklı konulara yöneldi. Şükrü Genç’in ilk icraatı çok tartışıldı.

Mülkiyeti Sarıyer Belediyesi’ne ait olan ve Yusuf Tülün döneminde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından sadece dini tesis yapılması adına Sarıyer İlçe Müftülüğü’ne tahsis edilen Daruşafaka Mahallesi’ndeki 2,303 metrekarelik arsanın tahsis kararını meclis kararı ile iptal etti. Sarıyer’de çok tartışılan karara AK Partili meclis üyeleri karşı çıkmış, mecliste sert tartışmalar yaşanmış ancak CHP’li meclis üyelerinin oy çokluğu ile kabul edilmişti.
 

Karardan sonraki kutlama çok tartışıldı! 

Karardan hemen sonra Şükrü Genç başkanlığındaki CHP grubu soluğu, Boğaz’da lüks bir restaurantta almış ve caminin yapılmasını engelledikleri için kutlama yapmışlardı.
 
Hatta caminin engellenmesinin sazlı-sözlü içkili bir ortamda kutlanmasına, duyarlı Erol Aydın ve Adnan Ayber gibi birçok CHP’lide tepki göstermişti.
Bu haber toplam 3385 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

3 Yorum