1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şükrü Genç başkanlığındaki heyet yaraları sarmak için Giresun’a gidiyor
Şükrü Genç başkanlığındaki heyet yaraları sarmak için Giresun’a gidiyor

Şükrü Genç başkanlığındaki heyet yaraları sarmak için Giresun’a gidiyor

Giresun’da meydana gelen sel felaketinin ardından yaraların sarılması için aynı zamanda Giresunlu olan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç başkanlığındaki bir ekip bölgeye gidiyor.

A+A-

Giresun’da meydana gelen sel felaketinin ardından bölgedeki yaraları sarmak ve destek vermek amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesinde bir ekip oluşturuldu. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da katıldığı toplantıda bölgedeki çalışmaları yürütmek için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç‘in başkanlığında bir heyet görevlendirildi.

Aslen Giresunlu olan Şükrü Genç öncülüğünde Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı ve CHP il - ilçe başkanları, Perşembe ve Cuma günü Giresun’da sel felaketinden etkilenen bölgeleri ziyaret edecek. Bölgede geniş çaplı bir rapor oluşturularak yapılması gereken çalışmalara da hız verilecek.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in görevlendirdiği danışmanları ve öncü ekip ise afet bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor.

gir.jpg

Canan Kaftancıoğlu: “Vatandaşlarımızın yaralarına merhem olmak için gidiyoruz”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da yaptığı açıklamada Şükrü Genç başkanlığında bir ekip oluşturduklarını belirterek, “Yetkili heyetimiz bölgeye giderek ihtiyaçları tespit edecek. Vatandaşların yaralarına merhem olmak için çalışma yapacağız” dedi.

Giresun’da yaşanılan sağanak sonucu meydana gelen sel felaketinde 3'ü asker 9 kişi hayatını kaybetmişti.

gir1.jpg

Bu haber toplam 18984 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT