1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şükrü Genç başarısının sırrını anlatıyor...
Şükrü Genç başarısının sırrını anlatıyor...

Şükrü Genç başarısının sırrını anlatıyor...

Rakibine 30 bin oy fark atarak üçüncü kez üst üste seçilen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, başarısının sırrını ve CHP’li Sarıyer Belediyesi’nin vizyonunu partisinin belediye başkanları çalıştayında sunacak.

A+A-

CHP Genel Merkezi’nin 25-26-27 Temmuz tarihlerinde Afyon’da düzenlediği Belediye Başkanları çalıştayına katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, başarıya giden yolda izlediği politika ve CHP’li Sarıyer Belediyesi’nin başarı sırrıyla ilgili geniş bir sunum yapacak. Ayrıca kitap haline getirilen sunumda; demokrasi, temel ilkeler, yerel yönetim algısı, Sarıyer Kalkınma ve Eylem Planı ve CHP’li belediyelerin daha da başarılı olması için bir takım öneriler yer alıyor. Sunumda yer alan bir cami derneğinin Şükrü Genç’e gönderdiği mektup ise dikkat çekiyor.

afyon3.jpg

%37’den %62'ye nasıl gelindi?

Sunumda; Sarıyer’in demografik yapısı anlatılarak, CHP’nin 2009 seçimlerinde % 37,5 oy oranı ile kazandığı Sarıyer Belediyesi’nin halka dokunan ve katılımcı çalışmaları sonucunda, 2014’te % 51’e, 2019’da da % 55,9 ile yakaladığı destek anlatıldı. Sarıyer halkının 23 Haziran’da yenilenen İBB seçimlerinde ise % 62 gibi büyük bir oranla CHP’ye destek verdiğinin altı çizildi.

afyon1.jpg

HALKI SÜRECE KATTIK

En büyük başarının halkın sürece katılmasıyla sağlandığının anlatıldığı sunumda, “Madem halka en yakın yönetim kurumuyuz o halde yapacağımız her faaliyet, gerçekleştireceğimiz her hizmet bütün Sarıyerlileri ilgilendiriyor. İlçeyi ilgilendiren en önemli karardan, bir mahallenin bir sokağına yapılacak parkın adına kadar her şeyi Sarıyerlilere sorduk. Birlikte tartıştık, birlikte karar aldık ve birlikte yönettik. Bu anlayışımızı asla değiştirmeyeceğiz. Birlikte yaşadığımız bu kentin her bir köşesi hepimizin” ifadeleri kullanıldı.

afyon2.jpg

Sadece günü kurtaran bir dönemden, geleceği planlayan bir döneme geçtik  

CHP’nin 2009’da çok zor şartlarda sadece günü kurtaran bir belediye kazandığının belirtildiği sunumda; “Sarıyer’i bir dünya kenti yapmak hedefiyle yola çıktık. Böyle önemli bir iddia ile yola çıkarken mevcut durumdan farklı bir politika yani sosyal demokrat yerel yönetim anlayışını gerçekleştirmemiz gerektiğini biliyorduk. Günü yaşayan bir Sarıyer Belediyesi’ni, geleceği planlayan ve bu planlar doğrultusunda hareket eden bir kurum haline getirmek için kolları sıvadık. Sarıyer’i; toplumsal, ekonomik ve fiziksel olarak bir bütün halinde ele aldık, mevcut durumun tespitini yaptık. Sorunları, beklentileri, tehdit ve fırsatları belirledik. Ve bu yönde çalışmalarımızı yaptık” denildi.

SİYASETİ YAŞAMIN ÖNÜNE KOYMADIK

Doğaya saygı, emeğe saygı, tarihe saygı, bilime saygı, kente saygı ve değerlerimize saygı gibi temel ilkeler çerçevesinde hareket ettiklerinin altını çizen Başkan Genç, sunumda; “Yerel başarıların ulusal düzeye taşınabilmesini, sadece kısır particilik rekabeti olarak değil, toplumsal kalkınma ve barışa da katkı anlamında bir gereksinim olarak değerlendiriyoruz. Bu yüzden siyaseti yaşamın önüne koymadık. Tüm çalışmalarımızı sevgiyle gerçekleştirdik. Gönül köprüleri kurduk. Her zaman vurguladığım gibi bizim için temel hedef: “Toplumun birlik, beraberlik, dayanışma, hoşgörü, barış ve huzur içinde yaşamasıdır.” Çünkü devasa veya benzeri başka kelimelerle açıklanan hiçbir proje, söylenilen hiçbir hedef toplumun birlikte dayanışma, hoşgörü, barış ve huzur içinde yaşamasından kıymetli değildir” ifadelerini kullandı.

afyon4.jpg

Sunumda geniş kapsamlı öneriler yer aldı

Sunumunda; 25 yıl sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeniden sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile buluşmasının önemine değinen Başkan Genç, bunun partisinin söylem ve uygulamaları için büyük bir avantaj olduğunun altını çizdi. Başkan Genç sunumunda CHP’li belediyelerin daha başarılı olması için geniş çaplı önerilerde bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yetkililerinin büyük bir dikkatle incelediği sunum çalıştaya katılan tüm belediye başkanlarına da dağıtıldı.

afyon5.jpg

Cami derneğinin gönderdiği mektup dikkatle incelendi

Sunum kitapçığında yer alan Sarıyer’deki bir cami derneğinin Şükrü Genç’e yazdığı mektup ise inceleyen herkesin dikkatini çekti. Mektupta; Belediye Başkanı Şükrü Genç’i tanıdıktan ve yapılan hizmetleri gördükten sonra CHP’ye karşı önyargılarının nasıl yıkıldığı anlatılıyor. 
 

mektup.jpgmektup2.jpg

Bu haber toplam 3603 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT