1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şükrü Genç Alevileri kızdırdı
Şükrü Genç Alevileri kızdırdı

Şükrü Genç Alevileri kızdırdı

Sarıyer Belediyesi’nin Poligon Mahallesi’nde inşaat halindeki cem evini yıktığı iddiası Sarıyer’de yaşayan Alevi vatandaşları kızdırdı.

A+A-

Çok sayıdaki kişi dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi olan facebook üzerinden belediyenin bu tavrına tepki gösterdi.

Alevi Kültür Dernekleri Sarıyer Şubesi, 2000’e yakın üyesi bulunan facebook sayfası üzerinden tepki göstererek, Sarıyer Belediyesi’nin bu tavrını kınadı.  Yapılan açıklamada “Sevgili canlar inşaat halindeki cem evimiz Sarıyer Belediyesi’nce sökülüp yıkılmıştır. Baskılar ve yıldırmalar bizi engelleyemez. Bu yolda tüm canlardan destek bekliyoruz. Tepkimizi gerek Sarıyer, gerekse Büyükşehir Belediyesi’ne e-mail ve faksla bildirin. Sonuç alınana kadar bu yolda mücadelemizi dürdüreceğiz. Korkmuyoruz, yılmıyoruz. Ve Sarıyer Alevi Kültür Dernekleri olarak da kararlı ve inançlıyız. Cem evi biz Alevilerin ibadet yeridir ”denildi.

Çok sayıdaki kişi de bu açıklamayı facebook üzerinden paylaşarak, Sarıyer Belediyesi’ni faks ve mail yağmuruna tutmasını istedi.Bu haber toplam 691 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT