1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Şükrü Genç adaylık için Musevi Cemaatinden söz mü aldı?
Şükrü Genç adaylık için Musevi Cemaatinden söz mü aldı?

Şükrü Genç adaylık için Musevi Cemaatinden söz mü aldı?

Halktan ve CHP Genel Merkezi’nden umudunu kesen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Kılıçdaroğlu ve Sarıgül’ü ikna etmesi için Musevi Cemaati’nin kapısını çaldı.

A+A-
Kamuoyu yoklamalarında düşük çıkan ve yargılandığı davalar nedeniyle kendi partisinde istenmeyen adam durumuna düşen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yeniden aday olabilmek için Musevi Cemaati Onursal Başkanı Bensiyon Pinto'nun kapısını çaldı.

29 Kasım Cuma günü Pinto ile görüşen Genç, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve arasının kötü olduğu Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ü ikna etmesi için ricada bulundu. 

Şükrü Genç; “Pinto’dan sözü aldım aday benim”
Şükrü Genç’in yakın çevresine, "Musevi Cemaati artık arkamda ne Kılıdaroğlu nede Sarıgül bir şey diyemez. Ben Besiyon Pinto’dan gerekli desteği aldım. Bana söz verdi. Kılıçdaroğlu Amerika’dan döndüğünde kendisiyle konuşacak. Sarıgül’ün de kulağını çekecek. Artık ne anket ne de MYK’nın önemi kalmadı. Adaylık konusunda sıkıntı yok” dediği belirtiliyor.

Şükrü Genç’in çok yakında Pinto’yu özel bir yerde yemeğe davet edeceği de gelen bilgiler arasında.

 
CHP’nin adayını Musevi Cemaati mi belirliyor? 
Öte yandan Şükrü Genç’in kendisinden bu şekilde emin konuşması CHP’li diğer adayları da rahatsız etti. Partililer arasında “Sarıyer’de önseçim yapmayan partinin adayını Musevi Cemaati mi belirleyecek?” eleştirileri yükseliyor.
Bu haber toplam 4747 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

4 Yorum