1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şükrü Genç 65 yaşındaki kadına hakaret etti
Şükrü Genç 65 yaşındaki kadına hakaret etti

Şükrü Genç 65 yaşındaki kadına hakaret etti

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yıllardır engellilere yönelik sosyal çalışmalarıyla bilinen ve gençlere örnek bir tavır sergileyen Suna Andiryadis’i meclis toplantısı öncesi fırçalayarak hakaret etti.

A+A-

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, sırf engelli bir vatandaşın sorununu gündeme getirdiği için Sarıyer’de herkesin “Suna Abla” diye hitap ettiği 65 yaşındaki Suna Andiryadis’i meclis toplantısı öncesi fırçaladı ve “Birilerine uşaklık ediyorsun” diyerek hakaret etti.

Şükrü Genç’in korumaları ve şoförü tarafından çekiştirildiği iddia edilen 65 yaşındaki yardımsever kadını meclis toplantısını izlemeye gelen halk sakinleştirmeye çalıştı. Genç, yardımsever kadını fırçaladıktan sonra sinirli bir şekilde CHP grup odasına girdi. Kısa süre sonra elinde bir broşürle çıkan Genç korumalarını çağırarak, “Bunu ona verin okusun” dedi. Genç’in bu hareketi meclis toplantısını izlemeye gelenler tarafından da tepkiyle karşılandı. Toplantı sonrası CHP’li bazı meclis üyelerinin de Suna Andiryadis’i arayarak partileri adına özür diledikleri öğrenildi.  

Andiryadis: “Şükrü Genç bana uşaklık yapıyorsun dedi”
Suna Andiryadis daha sonra üzüntüsünü dile getiren şu açıklamayı yaptı:
“4-3-2013 Pazartesi akşamı Sarıyer Kültür Binası’nın önünde Belediye Başkanı Sayın Şükrü Genç tarafından hakarete uğramış durumdayım. Yaşım 65 ve 11 senedir engelli kardeşlerime destek vermeye çalışıyorum. Aynı zamanda bu bana verilen bir görevdir. 
Ne yazık ki sosyal devlet anlayışını savunur görünen belediye başkanımız engelli çocuğu ile ev sahibi tarafından sokağa atılan bir bayanı yaşam şartları elverişsiz olan Kilyos Sosyal Tesisleri’ne yerleştirilip orada temizlik yapması karşılığında da para alacağı konusunda söz verilmiştir. Beni ağlayarak arayan bayan 2 aydan beri aç olduklarını ve söz verilen parayı henüz alamadığını anlatmıştır. Durumu incelemek için gittiğimde gerçekten anlatıldığı gibi olduğuna şahit oldum. Benden sonra benim uyarımla oraya giden CHP ve Boğaziçi Engelliler Derneği Başkanı ile yönetim kurulu benim oraya girme hakkına sahip olmadığımı bağırarak dile getirmişlerdir. Bu davranıştan dolayı da durumu yerel gazetelerle paylaşmak zorunda kaldım.
Belediye başkanımız bu sebepten dolayı bana hesap sormak için şoförünü yollayarak adeta beni çekiştirerek içeri alıp, bana bir sürü hakarette bulunup, benim birilerinin uşağı olduğumu ve açık açık o kişilerin uşak gibi arkalarından gezdiğimi söyledi. Bir Belediye Başkanına yakışmayacak şekilde davrandı. Çok üzüldüm. Sayın Şükrü Genç bir militan gibi değil de bir belediye başkanı olarak davranmayı bari kalan 1 senelik sürede öğrensin.

Bu haber toplam 6262 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

8 Yorum