1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Şükrü Genç 12,5 Milyon TL daha borç alıyor
Şükrü Genç 12,5 Milyon TL daha borç alıyor

Şükrü Genç 12,5 Milyon TL daha borç alıyor

Seçimlere kısa bir süre kala Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, belediye meclisinden 12 milyon 500 Bin TL’lik borçlanma yetkisi daha aldı.

A+A-
AK Parti ve MHP grubunun “Ret” oyu kullanmasına rağmen, CHP grubunun çoğunluğu ile Sarıyer Belediyesi’nin borcu 200 milyon TL’yi aştı.
 
Görev yaptığı 4,5 yılda Sarıyer’in 30 yıllık belediyecilik tarihinde borç rekoru kıran Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Eylül ayında toplanan belediye meclisinden 12 milyon 500 Bin TL’lik borçlanma yetkisi daha aldı. Sert tartışmaların yaşandığı toplantıda AK Partililer seçimlere kısa süre kalan yapılan bu borçlanmaya karşı çıktı. Yapılan oylamada AK Parti ile MHP “ret” oyu kullandı ancak CHP grubunun oy çokluğu ile Şükrü Genç yetkiyi aldı.
 
CHP grubunda tartışma çıktı
Borçlanmaya grup toplantısında CHP’li meclis üyeleri de sert tepki gösterdi. Bir meclis üyesinin Denetim Komisyonu Raporu'nda tespit edilen yolsuzlukları işaret ederek, “Bu yolsuzluklar olmasaydı bu borcu almamıza gerek kalmayacaktı” dediği ve bunun üzerine tartışmanın çıktığı öğrenildi. Borçlanmaya karşı çıkan CHP’liler grup kararına uymak zorunda kaldıkları için mecliste “evet” oyu kullandı.
 
Belediyenin borcu 200 milyon TL’yi aştı
CHP’li Hayati Kaptanoğlu başkanlığındaki Denetim Komisyonu’nun raporuna göre Sarıyer Belediyesi’nin resmi borcunun 180 Milyon TL’ye ulaştığı açıklanmıştı. Raporun hemen ardından Şükrü Genç, Nisan ayında yapılan meclis toplantısında 7,5 Milyon TL daha borçlanma yetkisi almıştı. Bu borçlanmadan sonra belediyenin borcu faizleriyle birlikte 190 Milyon TL’yi aşmıştı. Eylül ayında alınan bu yetkiyle birlikte Sarıyer Belediyesi’nin toplam borcu 200 milyon TL’yi aşmış oldu.
 
AK Partili Halil Canarıkan ile Cemil Özbalta yaptıkları konuşmalarla borç rekoru kıran Şükrü Genç’e sert tepki gösterdiler.

Meclisteki gergin dakikalar yayına hazırlanıyor...
Bu haber toplam 3411 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

2 Yorum