1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Su Kaçağı Tespit Etme Hizmeti
Su Kaçağı Tespit Etme Hizmeti

Su Kaçağı Tespit Etme Hizmeti

A+A-

Evlerde, iş yerlerinde, okullarda, hastanelerde, fabrikalarda, alışveriş merkezlerinde kısacası yaşamın olduğu her yerde su tesisatı bulunmaktadır. Bu nedenle su kaçağıyla karşılaşma olanağının bulunmadığı bir yerin olmadığını söyleyebiliriz. Günlük hayatta her an her yerde su kaçağı ile karşılaşmak mümkündür.

Su Kaçağı Neden Kaynaklanabilir?

Su kaçağının meydana gelme sebebinde başlıca 3 etken şunlardır:

  1. Paslanmış borular
  2. Sıcaklık değişimi
  3. Düzensiz su basıncı

Paslanmış borulardan kaynaklanan su kaçağı genellikle boruları bakır veya galvanize olan su tesisatlarında meydana gelir. Bu maddelerden yapılan borulardaki en küçük pas bile kısa zamanda büyümekte ve boruda çatlaklara neden olmaktadır. Bu da su kaçağına zemin hazırlamaktadır.

Sıcaklık değişiminden kaynaklanan su kaçağı ise genellikle karasal iklimin görüldüğü yerlerde meydana gelir. Çünkü bu yerlerde genellikle gece ile gündüz arasındaki sıcaklık farkı çok fazladır. Bu nedenle de borularda çatlama meydana gelebilmektedir. Özellikle havanın çok soğuk olduğu yerlerdeki ısı yalıtımı iyi yapılmayan borularda çatlama çok sık meydana gelmektedir.

Kimi zaman arızadan veya farklı sebeplerden kaynaklı olarak su basıncında değişikliğe sebep olabilir. Ani basınç sebepleri de borularda çatlaklara sebep olabilir ve bunun sonucunda su kaçağı meydana gelebilmektedir.

Su Kaçağı Bulma, Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Su kaçağını tespit etmek için günümüz teknolojisi ile pek çok alet geliştirilmiştir. Firmamız bu aletlerin en yeni ve en güvenilir olanlarını kullanarak su kaçağını profesyonel bir şekilde anında tespit etmekte ve kaçağı tamir etmektedir.

Su kaçağını tespit etmek için firmamızın kullandığı başlıca aletler şunlardır:

  1. Akustik dinleme aleti
  2. Görüntüleme kameraları (Kırmadan Su Kaçağı Tespiti)
  3. Termal kameralar
  4. Nemölçer cihazlar

Akustik dinleme aleti sayesinde ses frekansları takip edilerek su sızıntısına ulaşılmaktadır. Oldukça profesyonel olan bu alet su sızıntısının bulunduğu noktayı tespit etmekte çok hassastır.

Görüntüleme kameraları ile boruların iç kısımları görüntülenerek bu sayede su sızıntıları tespit edilir. Bu yöntemle ayrıca boru tıkanıklıkları da tespit edilmiş olur.

Termal kameralar ise özellikle sıcak suyun bulunduğu alandaki su kaçaklarını tespit etmekte kullanılır. Isı tespiti ile kaçağa ulaşılmasını sağlar.

Nemölçer cihazlar ile de su kaçağının bulunduğu alandaki nemliliğin yoğunluğu ölçülerek kaçağın bulunduğu noktaya ulaşım sağlanır.

Firmamızda kullanılan tüm araçlar ve sunulan hizmet profesyonel olmakla birlikte garantilidir. Su kaçağı tespiti fiyatları için tıklayınız..

Bu haber toplam 516 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT