1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Sözlerini tutamayan Şükrü Genç'ten aynı nakarat!
Sözlerini tutamayan Şükrü Gençten aynı nakarat!

Sözlerini tutamayan Şükrü Genç'ten aynı nakarat!

2012 faaliyet raporunun görüşüldüğü Sarıyer Belediye Meclis toplantısı sert tartışmalara sahne oldu.

A+A-

 

Belediye Başkanı Şükrü Genç’in 4 yıl geçmesine rağmen sözlerini tutmaması ve belediyenin rutin faaliyetlerinin dışına çıkamaması toplantıyı izleyenler arasında hayal karıklığı yarattı. Neden sözlerini tutmadığına yönelik eleştirilere ise engellendiği yönünde cevaplar verdi. AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri Şükrü Genç’in “Engelleniyorum” bahanesine, yeni bir belediye olmasına rağmen 4 yılda ortaya koyduğu projelerle adından söz ettiren CHP’li Ataşehir Belediyesi’ni örnek gösterdi. CHP’li Hayati Kaptanoğlu, Hacı Mehmet Bayraktar ve AK Partili Cemil Özbalta’nın hazırladıkları denetim komisyonu raporundaki yolsuzluklarla ilgili de, “Her şeyden haberim var“ dedi.

sukrugenc_ic1.jpg
 
Engelleniyorum
Sözlerini tutmadığı için mecliste eleştirilerin hedefine oturtulan Şükrü Genç zor anlar yaşadı. Yapılan sert eleştirilere cevap veren Genç, “Hangi engellemeden bahsedeyim size. Belediye başkanı olarak gönderdiğim evraklar, kurum evrağı işlemi görmüyorsa,  günlerce masalarda saklanıyorsa bu engellemek değil de nedir. Turban tesislerinin 18’i yapıldı ama Büyükşehir’den geçmedi. Evrak olduğu gibi geri geldi. Vatandaşın biri ben burayı çözerim dedi al git çöz dedik. Geldi bize, "1 numara izin vermiyor dedi” diye konuştu.
 
Eczacıbaşı ile Çiller’e nasıl izin verdin onun hesabını ver? 
Şükrü Genç’in halkı kandırdığını söyleyen AK Parti Meclis Üyesi Hüseyin Coşgun, yerinden sesini yükselterek, “Çiller’in arazisine nasıl 18 yaptınız? Eczacıbaşı’na nasıl izin verdiniz? Onların da hesabını ver. Ataşehir Belediyesi de CHP’li. Bir de ona bakın belediye binası, nikâh salonu, cemevi daha neler neler. Onu neden kimse engellemiyor” dedi.

meclis_canarikan.jpg
 
Canarıkan: Sadece encümen seçmeni engelledik
4 yılda söz verdiği vaatleri yerine getirmeyen Şükrü Genç topu AK Parti Meclis Üyesi Halil Canarıkan ile İlçe Başkanı Hüseyin Özdemir’e attı. Ayağa kalkan AK Partili Canarıkan elindeki faaliyet raporunu kaldırarak, “Bu boş kitabın sorumlusu olarak bizi tutamazsın. İçinde hiçbir proje yok. Biz hizmete engel olmayız. Sadece 12 arkadaşımızla meclis üyenizin encümen seçilmesini engelledik. Bu da büyük bir başarıdır. Bundan başka bir şey engellemedik. 4 senedir hiçbir şey yapamadınız bu sizin acziyetinizdir” dedi.
 
Şükrü Genç, Ataşehir kat karşılığı yaptı
Toplantı boyunca sık sık Ataşehir kendisine örnek gösterilince, Genç, "Ataşehir’in içinde bulunduğu durum ile Sarıyer’in içinde bulunduğu durum aynı değil. Ataşehir elini sıcak sudan soğuk suya sokmadan kat karşılığı hizmet binasını yaptı. Bizim öyle bir şansımız yok. Biz sadece öz kaynaklarımızla belediye hizmet binamızı yapabiliriz” dedi. Şükrü Genç, “Ben projelerin onayını almış olsaydım sponsorlar bulurdum, projeleri gerçekleştirirdim” deyince AK Partili Canarıkan, ”Belediye hizmet binasına neden sponsor bulamadınız?” diye sordu. 

Genç, yolsuzluk belgeleriyle ilgili: “Her şeyden haberim var”
CHP’li Hayati Kaptanoğlu, Hacı Mehmet Bayraktar ve AK Partili Cemil Özbalta’nın hazırladıkları denetim komisyonu raporundaki yolsuzluklarla ilgili de, “Bütün arkadaşlarımın sorumluluğunu alıyorum. Belediye başkanı olarak benle birlikte çalışan tüm çalışanların faaliyetinden sorumluyum. Yapılan her şeyden haberim var“ dedi.
Bu haber toplam 3921 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

2 Yorum