1. HABERLER

  2. SEKTÖREL

  3. Sosyetenin Replika Saate Olan İlgisi
Sosyetenin Replika Saate Olan İlgisi

Sosyetenin Replika Saate Olan İlgisi

A+A-

Son yıllarda replika saate olan ilgi hiç şüphesiz günden güne artış göstermektedir. Uzak doğuda imal edilen replika ürünlerin ülkemize hangi şekiller ile girildiği bilinmez ama satılan replika saatlerin hem kalitesi hem çeşitleri gerçekten göz alıcı oluyor. Fiyatları da orjinalleri ile kıyaslandığında büyük uçurumların olması replika saat satışlarını daha da artırmıştır.

Replika sektörü o kadar ileri seviyeye ilerlemiştir ki, halkın arasından sıyrılıp ünlü isimlerin bileklerini süslemeyi bile başarmıştır. Tabi ünlüler bu ürünlerin en üst sekmenti olan eta saat modellerine yönelmektedir.Eta saat diye tabir edilen bu saatlerin farkı, orijinal ürünün hem görsel hem de mekanizma olarak kopyalanmış olanlarıdır. Kullanılan malzeme ise en üst seviyede imal edilmektedir. Hal böyle olunca ünlü isimlerin replikaya yönelmesi gayet normal bir hale geliyor.

Bazı ünlü isimlerin replikaya yöneldiğini kendi ağızlarından da duyuyoruz, hatta bi ev parası ödeyeceğime 2.000 TL ye aynısını alırım daha iyi diyenlere de görmüştük sosyal medya hesaplarındaki paylaşımlarında. Peki bu replika ürünleri nereden ve kimlerden tedarik ediyorlar.? Ünlü isimler için bu en kolay kısmı diye tahmin ediyoruz. Çoğunun kapalı çarşı gibi altın cennetinde tanıdıkları bulunmaktadır. Replika saat çeşitleri kapalı çarşı gibi turistlerin en  uğrak yeri olmasına rağmen ulu orta satışa sunulmaktadır. Büyük olasılıkla oradaki mekanlardan samimi oldukları işletme sahipleri ile replika saat alış verişlerini gizlilik politikası içerisinde gerçekleştiriyorlardır. Birde replika saat satışı yapan internet sitelerinden farklı kişiler üzerinden sipariş vererek de temin edebilmektedirler.

Peki gelelim asıl konuya, replika saat satışı son günlerde neden bu kadar yükselişe geçti? Aslında çok fazla da neden aramamak lazım, hesap ortada. Bileğe takılacak bir ürünün araba,ev,yat,apartman fiyatlarına denk gelmesi alım gücünü replika sektörüne yönelttiğini söyleyebiliriz.

Yeni bir konu yeni bir söyleşi ile görüşmek üzere…

Bu haber toplam 1460 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT